Čierne uhlie bojuje proti žltým zubom a dokonca pomôže s mastnými vlasmi!

Vlasy zbaví mastnoty a dodá aj potrebný objem. Aktívne čierne uhlie je účinný antioxidant. Jedná sa o prírodný produkt vyrábaný z uhlia, dreva či kokosových orechov, kedy sú za vysokých teplôt odstraňované nežiadúce zložky. Vďaka svojej pórovitej štruktúre potom má neuveriteľnú schopnosť na seba viazať nečistoty.

 

Lapač nečistôt i kožného mazu

Práve preto je vítaným pomocníkom predovšetkým v boji proti akné. Na trhu sa objavuje čoraz viac výrobkov s obsahom čierneho uhlia, ktoré slúžia na čistenie pleti. Takáto maska či mydlo z čierneho uhlia funguje ako magnet na nečistoty a upchaté póry, bez toho aby pleť pripravili o živiny či minerály

Dokážu pleť vyčistiť do hĺbky, vytiahnuť z nej nahromadené toxíny, prebytočný kožný maz a zanechať pokožku jemnú a rozžiarenú. Uhlie má antibakteriálne a protizápalové účinky, takže dokáže vloženým pórom a vzniku červených pupienkov a čiernych bodiek predchádzať.

Pomôže s mastnými vlasmi

Podobný účinok má čierne uhlie aj na mastné vlasy. Okrem toho, že odstráni z vlasov prebytočnú mastnotu a nečistoty,  spoľahlivo ich zbaví aj všetkých zvyškov stylingových prípravkov. Pokožku hlavy nielen vyčistí, ale aj upokojí. Navyše dodá vlasom väčší objem.

Osvieži dych a vybieli zuby

Aktívne uhlie dokáže eliminovať telesné pachy. Preto sa odporúča používať aj ako súčasť dentálnej starostlivosti. Či už ako zložka zubnej pasty, alebo ako samostatný púder na bielenie zubov. Uhlie pomáha bojovať proti zápalu ďasien, zlepšuje pH v ústach, takže zabraňuje aj nechcenému pachu.

Navyše dokáže spoľahlivo odstrániť zažltnuté či našedlé zafarbenie skloviny spôsobené cigaretami, červeným vínom, kávou či čajom. Vďaka prírodnému zloženiu je táto metóda ďaleko šetrnejšia než chemické kúry.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like