Chodila na konzultácie k psychológovi a zhodila 7 kg. Prečo? jej dôvod pomôže každej žene

Prečo tuční, totálne tuční ľudia nemôžu schudnúť? Môžeme sa dohadovať, ale psychológovia sa domnievajú: že im to tak vyhovuje.je im tak dobre.

Dúfam, že tento článok pomôže tým, ktorí sú obézny, alebo majú nadváhu a chceli by zmeniť svoj život k lepšiemu. Príčiny prejedania sa a obezity sú skryté v ľudskej mysli. Vysporiadať sa s nočnými morami a dosiahnuť požadovanú formu a zdravé telo. Úprimne povedané, bola som prekvapená touto informáciou.

Príčiny obezity

  1. Stať sa solídnejším

Nie všetci ľudia si myslia, že obezita je niečo zlé. Ako by ste opísali tučného človeka? Napíšte 5 charakteristických príznakov. Ak je dobrý, priateľský, významný, príjemný, silný, tak svet vnímate zle…

Tučnými zostávajú najmä tí ľudia, ktorí nechcú byť solídnymi, na to aby schudli, majú množstvo výhovoriek, že majú veľa povinností v práci a doma. Ako sa môže vyrovnať s tým všetkým, keď bude štíhly ako palica.

Ako sa zbaviť týchto falošných myšlienok? Nájsť príklad v inšpirujúcom človeku. Takého, ktorý sa dokáže so všetkým vysporiadať a zostáva skvelým. Najlepšie by bolo, keby to bola skutočná osoba, nie televízna hviezda.

  1. Pod ochranou

Strašná pravda! Ale je to tak. Nadváha chráni mnoho ľudí od zbytočnej práce, stretnutí, zodpovednosti. Akýkoľvek nedostatok je lepšie hodiť na svoju hmotnosť. Prečo ešte nepracujem? Pri mojej nadváhe je ťažko chodiť na chatu…

Takže, tuční ľudia nechudnú, lebo im to prináša množstvo výhod. Na čo by som sa snažil, keď môžem všetko hodiť na môj zlý stav.

Urobte si zoznam toho, čo sa stane vo vašom živote, keď schudnete a na konci zoznamu napíšte „ale“. Napríklad, stanem sa atraktívnejšou pre mužov, ale oni  mi môžu ublížiť. Budem nosiť pekné oblečenie, ale utratím naň mnoho peňazí.

Ak sa vám zdajú tieto výroky veľmi blízke, je potrebné obrátiť sa na psychológa. Je možné, že čoskoro schudnete a uvedomíte si, že životné problémy nemajú nič spoločné s nadváhou.

  1. S chuťou

Prečo ľudia jedia? Nie len vtedy, keď majú hlad… Keď nie je čo robiť, keď sa nudia, keď sú smutní, keď sa hnevajú…

Ako vyriešiť tento vážny problém? Vyjadrite svoje emócie! Plačte, keď sa vám chce plakať. Keď sa hneváte, ukážte svoju fyzickú aktivitu. Nebojte sa povedať ľuďom, čo cítite. Namiesto ticha, povedzte, čo cítite, čo vás bolí.

Keď cítite hnev, vtedy je najlepšia ergoterapia – upratovanie bytu, vytieranie prachu, vyumývanie kúpeľne. Vaše ruky sú zaneprázdnené, mozog tiež a vy nemusíte jesť.

  1. Hlavné potešenie

Keď je jedlo zábava, vtedy sú náchylní na nadváhu všetci. Vyberte si nejaký užitočný koníček. Jazda na bicykli, prechádzka, plávanie, tanec… Stretávajte sa so starými priateľmi. Ak nenaplníte svoj život jasnými farbami, tak sa stane niečo zlé.  Človek nadmerne je a zabíja sa, pretože naberá zbytočné kilogramy.

  1. Zlé návyky

Môžete jesť, keď ste hladní, ale nikdy nie zo zvyku. Pretože je to potrebné, tak vás to v detstve naučili. Existuje jednoduchá technika, ktorá zmení situáciu za minútu. Opýtajte sa samej seba: chcem to jablko zjesť teraz? Ak nie, potom nie ste hladná, sta len tak zvyknutá.

  1. Zákernosť podvodu

Ak chcete konkrétne produkty, vo veľkom množstve to poukazuje na to, že človek môže postrádať určité skúsenosti. Netreba oddychu? Chce pivo a solenú rybu. Netreba lásku? Chce sladké. Jedlo mení všetko dôležité.

Je to podvod. Treba sa postarať o to, aby sme emócie nevymieňali za nepotrebné falošné náhrady. Je to zložité. Ľudia, namiesto toho, aby sa starali o svoje životné blaho, radšej budú naberať na hmotnosti.

  1. Problémy vo vzťahoch

Ak je žena tučná, utešuje samu seba, že je to všetko v nadváhe, ale nie v nej. A to je dôvod, prečo muži si nechcú začať vzťah s takouto ženou. A čo keď schudne, ale situácia sa nezmení? Čo vtedy robiť?

Ženy počas niekoľkých rokov manželstva tučnejú, prestávajú sa o seba starať. Samozrejme, mužom sa to nepáči. Na čo budem chudnúť, keď sa jeho city ku mne nezmenia. Potom naozaj nebudem vedieť, čo robiť. To je pozícia strachu.

Aby ste vybudovali dobrý vzťah, budete sa musieť vysporiadať so svojimi osobnými problémami.

Príčiny obezity u žien sú často skryté v nedôvere k vonkajšiemu svetu, k mužom. Stáva sa, že ženy, ktoré zažili násilie v detstve, trpí obezitou v dospelosti. Jediný spôsob je vysporiadať sa so svojou traumu. Potom sa aj fyzické telo zmení!

Nie je nutné, aby ospravedlnili svoju pažravosť. Čím skôr priznajú svoje vlastné obavy a svoje vlastné pochybnosti o sebe, potom rýchlejšie sa život zmení k lepšiemu!

Povedzte v komentároch, čo si o tom myslíte. Možno ste už zažili takúto situáciu. Pomôžte druhým s vlastným cenným návrhom.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like