Chlapca neuniesli len kvôli jednoduchému triku, ktorý ho naučila jeho mama

Každý z nás už niekedy hovoril s deťmi o tom, aby nedôverovali a nerozprávali sa s cudzími ľuďmi. Čo majú ale robiť v situácii, kedy je neznámy človek v nebezpečenstve a potrebuje pomoc policajta alebo doktora? Žena opisuje, ako jediné pravidlo ochránilo jej 2 synov pred únosom.
“Pred 3 dňami som ráno po sprche trpela silnými bolesťami. Bolesť bola neznesiteľná a skoro som stratila vedomie. Z posledných síl som sa obliekla a išla na pohotovosť. Starším synom som povedala, nech počkajú na suseda na lavičke. Predtým som sa ale uistila, že sused deti vyzdvihne.

Mladšie deti som vzala so sebou do nemocnice, kde sa ukázalo, že mi praskla cysta na vaječníku. Mladšie deti boli so mnou a tie staršie mal sused zaviesť do školy.

Keď sa zo školy vrátil starší syn, povedal mi, že sa veľmi oneskorili. Ukázalo sa, že sused pre nich išiel zďaleka a museli na neho čakať až hodinu! Za tú dobu sa im stalo niečo, pred čím som ich niekoľkokrát v živote varovala. Prišla k nim divná žena s 2 neznámymi mužmi.

Hovorila, že majú kamaráta, ktorý sa strašné bojí vyjsť z toalety. Prosili mojich synov, aby im pomohli ho presvedčiť a za odmenu im sľúbili čokoládu. Moje deti im niekoľkokrát povedali nie a len to je zachránilo pred únosom. Našťastie je o niekoľko minút neskôr vyzdvihol sused. Keď som počula, čo sa stalo, urobilo sa mi zle.

Syn mi povedal, že vedel, že by si s nimi nemal rozprávať, pretože som mu o tom niekoľkokrát povedala. Dobre vedel, že si nesmie rozprávať s “podozrivými” (tak im doma hovoríme) – dospelí predsa neprosia deti o pomoc. Normálny človek v prípade núdze požiada o pomoc iného dospelého. “

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like