Chcete mať dlhé vlasy za chvíľku? 10 trikov, ktoré vám vrátia dlhé vlasy späť

Mať krásne vlasy ako z magazínu (aj bez retuše) je snom miliónov žien. Nie je však jednoduché premeniť poškodené vlasy na super sexi hrivu. Ale nie je to ani nemožné.

Chcete vedieť, ako dosiahnuť, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie? Existuje viacero spôsobov ako stimulovať zdravý rast vlasov, rovnako ako celá rada situácií, ktorým je potrebné sa vyhnúť, ak chcete aby vaše vlasy rástli rýchlejšie.

Tu sú tie najlepšie rady a triky na to, ako už za veľmi krátku dobu mať opäť krásne a dlhé vlasy.

Používajte dobrý šampón

Jedna zo základných vecí je používať kvalitný šampón a kondicionér. Vyhnite sa šampónom, v ktorých sú chemické látky, ako sú sírany a silikóny. Vhodné sú napríklad obyčajné žihľavové šampóny, ktoré tú službu urobia zo všetkých najlepšie.

Správne umývanie vlasov ako základ

Neumývajte si vlasy zase tak často. Podľa popredných dermatológov a kaderníkov časté umývanie vlasov spôsobuje úbytok ich prirodzenej obrany a kvality. Bude stačiť, keď si umyjete vlasy dvakrát až trikrát týždenne maximálne. Vlasy sa potrebujú prirodzene regenerovať.

Umývajte si vlasy aj v studenej vode

Vlasy si môžete samozrejme umývať aj v teplej vode, ale je tiež dôležité, aby ste si vlasy po umytí teplou vodou opláchli vodou studenou. Vlasy sa tak zatiahnu a odolávajú zlým vplyvom.

Používajte vhodný hrebeň alebo kefu

Voľba správneho typu hrebeňa podľa typu vašich vlasov je nemenej dôležitá voľba, pretože hrá významnú úlohu v udržiavaní kvality vlasov. Na strapaté vlasy sa hodí jemný hrebeň, aby sa práve vlasy nelámali zbytočne veľa.

Vlasy si učešte hneď po použití kondicionéru veľmi jemným hrebeňom. Potom si ich už ale nečešte, kým sú mokré a oslabené. V prípade kefy používajte radšej tie, ktoré majú mäkšie štetiny na rozdiel od tých, ktoré ich majú tvrdé plastové a hrubé štetiny.

Pravidelné strihanie končekov vlasov tiež ako základ

Vlasy by mali byť čas od času zastrihnuté. Je to proces, pri ktorom sa odstránia poškodené konce vlasov. Keď totiž na vlasoch nemáte rozštiepené končeky, vlasy lepšie rastú a sú zdravšie!

Zdravá strava ako úplný základ všetkého

Stravovanie má zásadný vplyv na rast vlasov, tak ako na zvyšok tela. Ovplyvňuje všetky živiny v tele a tie ovplyvňujú aj správny rast vlasov.

Pite veľa vody

Voda ovplyvňuje nie len vašu pokožku, ale rast vlasov a ich kvalitu. Snažte sa vypiť aspoň 2 litre vody denne. Môžete napríklad použiť PET fľašu s objemom 0,5 litra a počítať si, koľko ich vypijete. Je to jednoduché a bez vody to nejde!

 

 

 

You Might Also Like