Chceli by ste tie najlepšie a najkrajšie paradajky? Stačí urobiť tieto 4 veci a vaša úroda bude bohatá ako nikdy predtým

Za chvíľu tu máme sezónu paradajok a všetci, ktorí sadili paradajky do krabičiek v marci dobre vedia, že ich čaká ešte posledná úloha. V polovici mája nasleduje druhá časť – zasadenie paradajok do pôdy. Vďaka týmto 4 trikom znásobte svoju úrodu

1. Paradajky je najlepšie sadiť horizontálne tak, aby sa listy dotýkali pôdy. Vďaka tomu paradajky porastú rýchlejšie a nemusíte ich toľko zalievať.

2. Skúste použiť jedlú sódu, vďaka ktorej budú paradajky mať sladšiu chuť 🙂 Posypte pôdu 4 lyžicami sódy (nesypte ju však priamo na rastliny!).

3. Vtáky sú nepriateľom každého záhradkára, existuje však spôsob, ako vaše paradajky ochrániť. Ak nechcete, aby vtáky poškodzovali rastliny, zažeňte im chuť miskou s vodou, ktorú položíte vedľa paradajok.

4. Je vám ľúto, keď musíte vyhodiť prezreté paradajky? Namiesto vyhadzovania ich znovu zasaďte 🙂 Nakrájajte ich, vložte do vedra s pôdou a zasypte. Asi po dvoch týždňoch, budete mať nové sadenice!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like