Chceli by ste mať vypracované bruško už do plavkovej sezóny ? Vyskúšajte týchto 5 jednoduchých cvičení

Prestali vás baviť klasické brušáky alebo sa vám zdajú neefektívne? V tomto príspevku vám prinášame 5 jednoduchých cvičení, ku ktorým nepotrebujete viac ako osušku a dobrú náladu. A do leta máte vyhrané!

Zdvíhanie nôh v polohe ležmo

Ľahnite si na chrbát. Ruky si dajte za hlavu alebo pod zadok. Striedavo zdvíhajte nohy do výšky 15 cm od zeme, pričom dbajte na to, aby spodná noha nezostala položená na zemi.

Zdvíhanie nôh kolmo na podlahu

Ľahnite si na chrbát a ruky položte pozdĺž tela. Pomaly dvíhajte nohy, kým nezaujmete polohu kolmo na podlahu. Držte túto polohu po dobu niekoľkých sekúnd. Pomaly sa vráťte do východiskovej polohy.

Posilnenie bočných svalov

Lakťami sa oprite o zem pričom spojte nohy. Pomaly dvíhajte boky, čím budete namáhať brušné svaly. Telo a boky by mali predstavovať priamku. Zostaňte v tejto polohe tak dlho, ako to pôjde. Následne cvik opakujte aj na druhú stranu tela.

Prekrížené brušáky

Ľahnite si na chrbát a uložte sa do polohy ako pri klasických brušákoch. Pri cvičení telo vykrúťte tak, že ľavým lakťom sa budete dotýkať pravého kolena a naopak.

Zdvíhanie bokov

 

Ľahnite si na chrbát a ruky položte pozdĺž tela. Spojené nohy zdvihnite do polohy pravého uhla od zeme. Z tejto polohy pozdvihnite nohy pomocou bokov a zostaňte v tejto pozícii po dobu niekoľkých sekúnd. Následne znížte nohy do pravého uhla a cvik opakujte.

Tieto cvičenia sú jednoduché a môžete ich cvičiť striedavo alebo každý cvik po sebe s krátkou prestávkou. Jednotlivé cviky opakujte podľa potreby a nálady.

zdroj : https://superfit.me

You Might Also Like