Chceli by ste dokonalý úsmev ako Celebrita? Vyskúšajte týchto 9 našich tipov !

Takmer každý sníva o zdravom a krásnom bielom úsmeve. Mnohí za týmto účelom skúšajú chemické bielenie.

Na stránke Bright Side zostavili niekoľko postupov na domáce bielenie, ktoré nezničí a ani nepoškodí zubnú sklovinu. Samozrejme, že tieto metódy nenahradia pravidelné návštevy zubára. Ak si ich osvojíte, postupom času uvidíte požadované výsledky.

Domáca bieliaca pasta

Zmiešajte 1 čajovú lyžičku kurkumy s rovnakým množstvom kokosového oleja. Pridajte 2-3 kvapky mätového oleja. Túto pastu používajte ako bežnú zubnú pastu. Postará sa o vašu sklovinu, vybieli zuby a osvieži dych.

Tea tree olej

Nakvapkajte 5 kvapiek tee trea oleja do pohára naplneného do polovice vodou. Po každom umytí zubov si touto vodou prepláchnite ústa. Pre bielšie zuby si skúste tee trea olejom umyť zuby raz alebo maximálne 2x do týždňa.

Jahodová pasta

Čerstvé jahody popučte vidličkou. Zmiešajte ich s kvalitnou morskou soľou (skúste ju predtým pomlieť v mlynčeku). Takto vzniknutou pastou si umyte zuby a zľahka ich kefkou premasírujte. Ústa si poriadne vypláchnite. V záujme ochrany zubnej skloviny, neaplikujte túto pastu viac ako raz týždenne.

Kokosový olej

Pred umývaním zubov aplikujte na zuby kokosový olej a nechajte ho pôsobiť 15-20 minút. Potom ich poriadne umyte zubnou pastou. Opakujte 2 – 3 krát týždenne.

Pasta z aktívneho uhlia

Mleté čierne uhlie zmiešajte s vodou aby vznikla krémová textúra. Následne ju aplikujte na zuby a nechajte pôsobiť 2 minúty. Opláchnite a umyte si zuby bežnou pastou. Opakujte 1- 2 x týždenne.

Bielenie pomocou banánovej šupky

Banánová šupka obsahuje látky, ktoré rozpúšťajú zubný povlak a pomáhajú zachovať perfektnú farbu zubov. Vnútornou stranou šupky potierajte zuby z oboch strán a nechajte pôsobiť 2-7 minút. Potom si zuby umyte. Opakujte podľa potreby.

Citrónová voda

Táto ústna voda vám pomôže vybieliť zuby a udržať svieži dych. Zmiešajte citrónovú šťavu a soľ v pomere 3:1. Po umytí zubov si touto vodou vypláchnite ústa. Opakujte 2-3 týždenne. Nepoužívajte ak trpíte zápalmi v ústach.

Lístky bazalky

Čerstvú bazalku popučte až na pyré a používajte ju ako bežnú pastu. Pomôže vám vybieliť zuby a osviežiť  dych. Môžte aplikovať aj 5-10 minút pred umývaním zubov.

Aloe vera

Ak chcete maž ozajstný hollyoodsky úsmev, použite šťavu z aloe vera alebo si kúpte gél z tejto rastlivny vyrobený na prírodnej báze. Umyte si ním zuby a poriadne si ústa vypláchnite. Môžete aplikovať aj až po umytí zubov pastou. Výsledok je zaručený.

Zdroj: brightside.me stasique / depositphotos.com

You Might Also Like