Chcela som vyhodiť starú zubnú kefku. Manžel ma ale zastavil a ukázal mi túto skvelú fintu. Používa ju celá moja rodina

Určite ste sa už nie raz presvedčili o tom, že mnohé veci majú široké spektrum využitia. A dnes si povieme niečo o tom ako možno využiť obyčajnú zubnú kefku. Budete sa čudovať prečo ste na to neprišli už skôr.

  1. Každý vie, že zubnou kefkou môžete ľahko vyčistiť aj ťažko-dostupné miesta. No môžete to urobiť ešte pohodlnejšie: podržte ju pár sekúnd nad ohňom, ohnite

Nijako sa nemôžete zbaviť plesne zo špár medzi dlaždičkami? Potom je tento trik práve pre vás. Odrežte z kefky rúčku, aby vám zostala len hlavička so štetinkami a tú pripojte k vŕtačke. Štetka tak kvalitne vyčistí všetky nečistoty a navyše ľahko a rýchlo.

Zubnú kefku môžete použiť aj na vytvorenie účesov. Ale ešte lepšie je to, že s ňou možno ľahko zahladiť do všetkých strán vytŕčajúce vlasy, ktoré kazia celý vzhľad účesu. Jednoducho postriekajte štetku lakom alebo na ňu naneste gél na vlasy.

Háčiky na háčkovanie sú oveľa pohodlnejšie s rúčkami. Pletenie ide ako po masle a ruky sa tak skoro neunavia. Zoberte starý háčik, poriadne ho rozohrejte nad ohňom a vložte do plastovej rukoväte zubnej kefky. Háčkovanie tak bude oveľa ľahšie.

Zubnú kefku tiež môžete použiť na úpravu obočia a rozčesanie rias. A tiež ňou môžete farbiť vlasy. A to bez problémov – ručíme za to!     

RADA REDAKCIE

Ak sa chystáte zubnú kefku používať na kozmetické účely nezabudnite ju vydezinfikovať. Použite na to hocijaký antibakteriálny sprej. Napríklad aj chlórhexidín je vhodný.

Ak chcete kefku zasa použiť na čistenie takých malých miest ako je filter fénu alebo klávesnica, pomôže vám ak si zjemníte štetinky. Len zubnú kefku nechajte pár minút vo vriacej vode.

A zubnou kefkou je ešte veľmi jednoduché očistiť mladé zemiaky!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like