Cesnak je pre orchideu hotovým zázrakom: Ak vám dlho nekvitla, vezmite 3 strúčiky a skúste tento tip, čoskoro sa objavia prvé puky!

Dokonca aj dieťa vie, že cesnak má veľa užitočných vlastností. Avšak, nie všetci majitelia orchideí vedia, že aj pre ich rastlinky môže byť cesnak extrémne užitočný. Cesnak totiž podporuje a predlžuje fázu kvitnutia orchideí.

 

Ak chcete, aby orchidea krásne kvitla a bola doslova obsypaná čo najdlhšie, pripravte jej jednoduchý elixír, ktorý dokáže rastlinu stimulovať a obsahuje veľa dôležitých živín. Práve tie totiž rastlina v období kvitnutia najviac potrebuje. Všetko, čo potrebujete, je obyčajný cesnak a voda z vodovodu.

Ako vyrobiť cesnakový elixír?

Potrebujeme:

  • 1 liter vody
  • 3 strúčiky cesnaku

Vodu nalejeme do hrnca, prevaríme a necháme celkom vychladnúť. Cesnak očistíme a pretlačíme – dáme do vody, premiešame a prikryjeme, necháme 1 deň stáť.

Potom vodu scedíme a nalejeme do nádoby. Do vody ponoríme orchideu a necháme nasiaknuť tekurinu – asi 20-30 minút. Potom ju vyberieme z misy, necháme odkvapkať a preložíme na miesto.

Použite túto metódu raz za mesiac – maximálne po dvoch procedúrach by ste mali vidieť, ako orchidea nahadzuje puky. Cesnakovú vodu používajte vždy čerstvú – nie po viac ako 2 dňoch. Ak vaša rastlina už dlho nekvitla, tento tip sa určite oplatí vyskúšať!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like