Český lekár šokuje verejnosť: Stále berieme lieky ale nikdy sa neuzdravíme. V tomto robíme najväčšiu chybu!

,,Všetko, čo sa deje vo vašom tele, vašej mysli, je vaša produkcia. Telo je pravda o vás. Za jeho choroby a poruchy ste zodpovední vy. Každý jeden človek. “

 

Tomáš Lebenhart je klasicky vyštudovaný lekár, ktorý sa od 90. rokov venuje predovšetkým homeopatii. Ako veľký kritik dnešného zdravotníctva a tunajšieho prístupu k pacientom pred časom vystúpil z Českej lekárskej komory, aby sa do nej vzápätí vrátil. Stačilo k tomu udanie, že lieči aj napriek tomu, že v komore nie je. Zaplatil pokutu a zažiadal o opätovné členstvo. Na medicínu hmoty a chémiu, ktorá podľa jeho slov ignoruje základné životné zákony, sa ale kriticky pozerá stále.

Vypočujte si celý rozhovor…

Pri pohľade do štatistík na množstve onkologických pacientov, diabetikov, kardiakov, astmatikov, alergikov, psoriatici, chorých s črevnými ochoreniami aj duševne trpiacich ľudí nechápe, ako sa dnešná medicína pri svojich výsledkoch môže vysmievať starým východným múdrostiam, napr. Čínskej medicíne, ajurvéde, ďalej šamanizmu atď. Pri konštatovaní, že približne len 2 percentá ľudí po chemoterapii a ožarovaní prežijú 5 rokov, sa neubráni porovnaniu: “Keby toto predvádzala nejaká fabrika, musí zákonite skončiť.”

“Prevencia nie je chodiť na mamograf, prevencia je inteligentná činnosť, ktorá vedie k tomu, že neochoriem. Nie čakať, až tam raz bude nádor. ”

Z čias, kedy ako lekár jazdil so sanitkou, pamätá prípady ľudí, ktorí dlhé roky brali viac ako desiatku práškov. Zdravotný stav sa nezlepšoval, ba práve naopak, pacientom bolo čím ďalej horšie. Tomáš Lebenhart v tej súvislosti upozorňuje na bezradnosť lekárov, ktorí často jednoducho nevedia, prečo má človek dané problémy. Ten potom užíva množstvo liekov, ale nikdy sa neuzdraví. Lekári by nemali len predpisovať lieky, ale snažiť sa pochopiť príbeh pacienta a hovoriť s ním.

Telo je pravda o nás

Na Ayurvedu, homeopatiu a podobné metódy často pozeráme s určitou nedôverou. “Sme zvláštne krajiny. Dosť sa bojíme duchovných, netelesných, nehmotných tém. Ľudia sa väčšinou vôbec nechcú baviť o tom, či v niečo veria atď. Tému obchádzajú, nechcú riešiť. V tomto vykazujú určitú lenivosť. Keď majú niečo v neporiadku, chcú to rýchlo napraviť. Idú teda za svojím doktorom, aby im niečo predpísal, aby to prestalo bolieť, prípadne operáciu atď. Hlavne, aby to bolo jednoduché. Veď si platí poistenie.

Socializmus nás na to dosť naučil, tých 40 rokov nie je zanedbateľných. Veľa u nás pretrváva materiálna, hmotná tradície. Toto telo ma teraz zradilo, tak rýchlo za doktorom, nech to napraví. Hlavne s tým nechcem mať nič spoločné, mňa sa to v podstate netýka. Zákerná choroba ma prepadla, “hodnotí Tomáš Lebenhart častý prístup slovenských pacientov a pripomína zodpovednosť za vlastné zdravie:” všetko, čo sa deje vo vašom tele, vašej mysli, je vaša produkcia. Telo je pravda o vás. Za jeho choroby a poruchy ste zodpovední vy. Jeden každý človek. Úlohou skutočného lekára je rozkľúčovať, prečo človek ochorel. Vysvetliť mu všetko tak, aby mohol niečo zmeniť. On sám sa potom musí uzdraviť, telo sa vždy musí uzdraviť samo. A terapeut by mal človeka doviesť k tomu, aby pochopil, čo mu je, prečo sa to stalo, a čo by mal robiť pre to, aby problém ustúpil.

Zo svojej praxe Tomáš Lebenhart popisuje prípady ľudí, ktorí sa sami dokázali uzdraviť potom, čo navštívili jeho prednášku. Za všetkým pritom stála len zmena myslenia. “Tí ľudia si niečo uvedomili, nešli k lekárovi, nebrali žiadne lieky. To je uzdravenie – dostať v pravý čas dobrú informáciu. ”

Začiatok problému? Zlé vzdelávanie medikov

“Pol roka sme chodili na ORL do Motola a ani raz nám tam neukázali angínu. Zato nám ukazovali raritné zaujímavé diagnózy, ktoré už v živote neuvidíme. Ale aby nám niekto povedal, takto vyzerá prvé štádium angíny, takto už, keď hnisá, takto to je po dvoch dňoch liečby atď., Nie, to sme sa vôbec nedozvedeli, “spomína na svoje štúdium na Karlovej univerzite v 70. rokoch a dodáva : “neviem, ako je to dnes, ale neverím, že je to dramaticky inteligentnejšie.”

Pediatri mimo realitu

Aktuálny systém zdravotníctva považuje Tomáš Lebenhart za neľudský a poznamenáva, že ho vlastne ako pacienti často chceme a umožňujeme. Na druhej strane však vníma narastajúci počet ľudí, ktorí by radi pochopili, prečo sú chorí. Za jeden z odborov, ktoré sú najviac mimo realitu, pokladá pediatrii a poukazuje pritom na skutočnosť, že detskí lekári vykonávajú rad zbytočných a nezmyselných úkonov od očkovania, cez váženie dieťaťa, meranie atď., Pričom výsledkom je, že sú deti stále choré a nikto nie je schopný vysvetliť, prečo majú slabú imunitu.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like