Česi vyzvali Slovákov do boja: Víťaza môžete ovplyvniť hlavne vy!

Nie je to tak dávno, čo si muži zákona uvedomili, že sociálne siete by pomohli vo výraznej miere prispieť k vyšetrovaniu trestnej činnosti. Na začiatku augusta roku 2018 tak vznikol oficiálny účet s názvom Polícia Slovenskej republiky. Tak veľký záujem zo strany ľudí sa zrejme stal tŕňom v oku českej polície.

Oficiálny účet Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook sleduje takmer 240-tisíc Slovákov. Príslušníkov českej polície na sociálnej sieti Facebook však sleduje o 95-tisíc ľudí menej. Muži zákona sa tak zrejme stali tŕňom v oku u našich susedov a dokonca prišla verejná výzva.

V prípade sociálnej sieti Instagram však sledovanosť oboch policajných zborov nie je taká výrazná. Čechov sleduje 33-tisíc ľudí a Slováci aj v tomto prípade vedú s 53-tisícami sledovateľov. ,,Bratia z Polície Slovenskej republiky zverejnili, že majú medzi zemami v strednej Európe najsledovanejšiu sociálnu sieť. K tomuto prvenstvu im gratulujeme a zároveň zdvíhame vhodenú rukavicu. Čo takto ,,instagramová“ výzva? Zvíťazí ten, kto získa do 30.11.2019 viac nových fanúšikov na Instagramu,“ uvádza sa na oficiálnom účte českej polície.

Je zrejmé, že príslušníci slovenskej polície túto výzvu prijali, keďže sa okamžite obrátili na Slovákov. ,,POTREBUJEME NOVÝCH FOLLOWEROV. Do konca novembra súťažíme s českou políciou o najväčší mesačný nárast sledovateľov. Porazená krajina musí podporiť charitatívny projekt vo víťaznej krajine. Tak poďme do toho! Vďaka za vašu podporu,“ zareagovali našinci.

 

Instagram slovenskej polície nájdete —TU—!

Instagram českej polície nájdete —TU—!

Zdroj: Facebook/Policie České republiky  |  Foto: Facebook/Policie České republiky, Instagram/policiaslovakia, Instagram/policiecz

You Might Also Like