Cení si vás dostatočne váš partner? Budete to vedieť podľa týchto piatich znakov!

Nešetrí pochvalami:
Práve partner by mal byť človekom, ktorý vás podporuje v každom rozhodnutí. Pochváli vás, keď ste niečo významné dosiahli alebo vám hovorí slová útechy, keď sa niečo pokazí. Nálady majú všetci rôzne a sú ľudia, ktorých dokáže rozhádzať aj maličkosť, no vždy je potrené dať tomu druhému najavo, že je tu pre vás a môžete sa na neho kedykoľvek spoľahnúť.

Hovoríte spolu o spoločnej budúcnosti:
Aj budúcnosť patrí medzi dôležité faktory úspešného vzťahu. Ak ju s vami neplánuje, tak to nemôže byť dobrým znakom. Možno iba strávi večer s priateľmi, no ani mu nenapadne vziať vás so sebou. Je to len maličkosť, ktorá môže prerásť až do takej mieri, že v hlave už nosí cieľ  rozchodu. Plánovanie inšpiruje a núti toho druhého spoznávať vás.

Neponižuje:
Rešpekt je vo vzťahu jednou z tých najvýznamnejších hodnôt. Pokiaľ u jedného z partnerov chýba, opäť nie je niečo v poriadku. Povyšovanie sa nad ostatných je hrozné už dosť samo o sebe, nieto keď vás ponižuje človek, ktorý tvrdí, že vás miluje.

Dôveruje vám:
Klamstvá alebo, inak povedané, zamlčané pravdy sú vo vzťahu vždy zlým znamením. Pokiaľ má váš partner neustálu potrebu zatajovať vám, kde je, či s kým je, znamená to, že dôvera váš vzťah zďaleka obchádza. Úprimné rozhovory dokážu veľa vecí zmeniť a netreba sa im za každú cenu vyhýbať.

Nie je sebecký:
Nikto predsa nechce, aby jeho polovička myslela výlučne na seba. Deliť sa o drobnosti a malé darčeky posúva vzťah dopredu. Veď predsa raz má jeden a inokedy druhý. To dobré, no aj to zlé sa človeku vždy vráti, takže malichernosť by mala ísť v tomto prípade bokom.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like