Celú dobu ste orchideu prihnojovali zle. Dávajte si pozor na tento detail … Po tomto vám pokvitnú ešte viac

Orchidea – tropická rastlinka, ktorá si už našla svoje miesto aj v našich domácnostiach. Vo svojom prirodzenom prostredí je zásobárňou výživných látok, ktoré dostáva z vlhkého vzduchu a dreva, na ktorom rastie. V domácich podmienkach nedokáže prijať adekvátnu výživu, preto by mala byť pravidelne prihnojovaná. Na rozdiel od iných izbových rastlín, orchidea potrebuje špeciálne hnojivo a plán na použitie.

 

 

Ako hnojiť orchideu?

Ich výživa by mala byť vyvážená. Je potrebné, aby ste si kúpili hnojivo určené pre epifyty. Farebné kombinácie kvietkov zaisťujú tri chemické prvky: dusík, fosfor a draslík. Všetky by mali byť prítomné prostredníctvom špeciálnych hnojív, ale ich pomer sa líši.

Aby ste sa tešili z krásnej orchidey, postupujte podľa tohto plánu:

 

Hnojivo s vysokým obsahom dusíka
Dusík je potrebný na to, aby vybudoval rastlinke listy a zaistil tak prirodzený rast. Bez listov sa zásoby živín zmenšujú a rastlina zahynie. Na jar, kedy začnú rásť listy, použite hnojivo s vysokým obsahom dusíka.

 

Hnojivo s vysokým obsahom draslíka
Draslík poskytuje plnohodnotný metabolizmus v rastlinných tkanivách, je zodpovedný za fotosyntézu a imunitu rastliny. Keď je kvet najviac náchylný k napadnutiu škodcami (v lete), použite na neho hnojivo s vyšším obsahom draslíka.

 

Hnojivo s vysokým obsahom fosforu
Fosfor ovplyvňuje formovanie stoniek a kvitnutie kvetov. Keď sa na rastline formujú puky (na jeseň), použite hnojivo s fosforom.

Hnojiť môžete koreňovou alebo nekorenovou metódou (prostredníctvom listov). Ak sa ich rozhodnete hnojiť, robte to postupne.

Máte aj vy nejaké triky a tipy na hnojenie tejto krásnej rastlinky? Podeľte sa o ne v kometároch!

You Might Also Like