Často som mávala umývadlo a vaňu upchaté a nič mi nepomáhalo až kým mi moja suseda neporadila tento super trik!

V každej domácnosti sa počas používania vane alebo umývadla v odtoku nahromadí veľké množstvo špiny. Odtok sa postupom času zanáša a nečistoty sa navrstvia, až vytvoria zátku a máme problém . Ak sa vám niečo podobné prihodí, nie je nutné volať inštalatéra alebo vyhadzovať peniaze na predražené čistiace prostriedky z drogérie, ktoré aj tak nie vždy pomôžu. Účinný čistiaci prostriedok, ktorý hravo zvládne akýkoľvek zanesený odtok, si doma môžete pripraviť úplne samy. Stačí vám na to zopár obyčajných surovín, ktoré máte určite v domácnosti.

To, že sa odpad vo vašom umývadle alebo vani zanáša, nemusí byť viditeľné. Ak sa vám v jeden deň náhle upchá odtok a voda prestane odtekať, môže vás to prekvapiť, no nezúfajte! Odložte drahé čistiace prostriedky z drogérie bokom a skúste použiť tento náš báječný trik!

Budeme potrebovať:

200 g prášku do pečiva

200 g kuchynskej soli

150 ml octu

voda

Postup:

Pripravíme si nejakú nádobu (hrnček alebo misku) v ktorej dôkladne zmiešame prášok do pečiva a kuchynskú soľ.

Túto práškovú zmes následne postupne sypte do odpadu, ktorý chcete zbaviť nečistôt.

Teraz si zohrejte ocot a vlejte ho do odpadu. Ocot vylievajte pomaly a postupne. Vďaka chemickým reakciám začne zmes peniť.

Posledným krokom je nechať zovrieť vodu v kanvici. Horúcu vodu potom pomaly a postupne vylievame do odtoku.

Vďaka tomuto overenému receptu sa nečistoty v odtoku rozpustia a odplavia. Zloženie tohto domáceho prášku na čistenie je dostatočne silné, aby rozpustilo usadeniny, no zároveň nijako nepoškodzuje odtokové rúry. Tento spôsob je rýchly, jednoduchý a účinný a vaše umývadlo alebo vaňa budú opäť čisté bez akejkoľvek veľkej námahy.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like