Byť dámou nie je jednoduché. Predstavujeme vám 6 vecí, ktoré by ste mali dodržiavať, pokiaľ nechcete…

Dámu zo ženy nerobí len jej oblečenie, ale hlavne jej správanie. Pravou dámou sa však žena nestane vďaka jednorazovej aktivite, ale dlhodobému správaniu. Povedzme, že je to životný štýl.

Práve kvôli tomu majú takéto ženy vedľa seba gentlemanov, pretože ich spôsob života im ani nedovolí fungovať inak ako na úrovni. Ženskosť môže byť znížená kvôli viacerým faktorom, o ktorých by ste to ani nepovedali. Na niektoré z nich sa pozrieme:

Mohutné náušnice:
Najčastejšie sa jedná o veľké masívne kruhy, s ktorými žena nepôsobí jemným a nežným dojmom dámy. Vzhľad s takýmito doplnkami pôsobí skôr vulgárne, prípadne dojmom nejakej zábavy alebo párty.

Potetované telo:
Tetovanie je záväzok na celý život. V súčasnosti sa nejedná len o malé symbolické tetovania, ale o umelecké diela cez celé časti tela, ktoré sú veľmi nápadné. Chceme či nechceme, tetovanie je jedna z vecí, ktorá uberá na prirodzenej ženskosti. Potetovaná koža sa v minulosti spájala s ľuďmi ako sú námorníci, alebo väzni. Išlo vždy o extrémne skupiny ľudí, ktorí si veľmi nepotrpeli na svojom vzhľade. Väčšina potetovaných žien sú ženy, ktoré zastávajú odlišnú životnú filozofiu ako väčšina a nie sú zástankyne bežného životného štýlu.

Vulgárne vyjadrovanie:
Niektoré ženy majú svoju slovnú zásobu vybavenú nejednou vulgárnou nadávkou. Takéto slová ale určite nepatria do úst pravej dámy. Ak sa žena vyjadruje vulgárnym spôsobom, nemôže sa čudovať, že jej okolie k nej nepristupuje ako k dáme.

Holdovanie alkoholickým nápojom:
Alkohol často krát robí aj z muža veľmi smiešne vyzerajúcu, až poľutovania hodnú bytosť. Pri žene ani nehovoriac. Rozhovory o bývalých vzťahoch, rozoberanie osobných problémov na verejnosti alebo prílišná koketnosť. To sú všetko veci, ktoré práva dáma nikdy nerobí a vie si ustrážiť svoje hranice.

Zovňajšok:
Ako sme spomínali vyššie, nie oblečenie a ani veľké vrstvy make-upu nerobia zo ženy dámu. Jej sexepíl a ženskosť vyžarujú z jej vnútra a tiež z jej schopnosti odhadnúť, čo je akurát a čo už príliš.

Tenké obočie:
Každý máme obočie iného tvaru. Silou mocou si ho trhať a namiesto neho si kresliť tenké čiarky, nie je vôbec ženské ani príťažlivé.

Byť dámou určite nie je jednoduché, avšak niekedy je menej viac. Stať sa dámou a ostať dámou si vyžaduje určitú prácu, avšak ak vám na tom záleží, určite sa oplatí na tom popracovať.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like