Burinu už netrhám, vďaka rade mojej susedky mám čistý celý dvor bez roboty: Najsilnejší burinožrút za pár centov!

V kurze začínajú byť biozáhradky a prírodné záhrady, ktoré sú založené na spolupráci s prírodou, nie na jej potláčaní. Takže burina je vlastne súčasťou prírody. Na tom sa vieme zhodnúť. Pochybnosti nastanú keď sa presadí tam, kde chcete mať niečo úplne iné.

Niekto to vezme do vlastných rúk a burinu pekne vypleje, ak nemáte čas na takéto prečistenie hlavy, máme pre vás tip na likvidátor buriny.

 

Ničiteľ buriny

Určite ste netušili, že v špajzi máte zázračnú tekutinu – jablčný ocot, ktorý sa používa už od roku 400 pred naším letopočtom!

Ocot môžete používať aj ako alternatívu na ničenie buriny. Je ešte účinnejší ako najrozšírenejší, no toxický herbicíd glyfosfát.

 

RECEPT NA NIČITELA BURINY:

Jednoducho zmiešajte 1,5 litra jablčného octu so 1/4 pohárom soli a 1/2 čajovej lyžičky tekutého čistiaceho prostriedku na riady.

Efektívne tak zabijete akúkoľvek rastlinu, na ktorú to nastriekate. Preto roztok nestriekajte na kvety alebo rastliny, ktoré chcete, aby prežili.

 

 

Ďalšou pliagou a znakom nerovnováhy v záhradke sú vošky. Je niekoľko spôsobov, ako sa ich zbaviť bez chemických postrekov. Skúsime to s mydlom.

Vošky sú drobné čierne mušky a neznášajú vôňu mydla. Pripravte roztok zo strúhaného mydla a vody a rozložte ho v malých nádobkách do blízkosti vašich rastliniek. Budete prekvapení, ako to funguje.

Osvedčeným prostriedkom proti hmyzu, ktorý nám robí v záhrade neplechu, sú aj šupky z citrusov. Stačí, ak ich uložíte okolo rastliniek a necháte pôsobiť.

Kôra z citrusov je tiež silným odpudzovačom pavúkov, takže ak s nimi máte problém, určite ju použite. Ideálne je, keď použijete šupky z biocitrónov neošetrovaných chemicky.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like