Budete v šoku až zistíte koľko chorôb táto dvojica zničí! Zázračný Med a škorica!

 

Vedci zistili, že hoci je med sladký, ak sa berie v správnych dávkach ako liek, nemôže ublížiť ani diabetickým pacientom. Týždenník World News, vychádzajúci v Kanade, vo svojom vydaní datovanom 17. januára uverejnil nasledujúci zoznam chorôb, ktoré môžu byť liečené medom a škoricou ako výsledok štúdií západných vedcov.

 

Choroby srdca

Zmiešajte med a mletú škoricu a mažte na chlieb (samozrejme najlepšie celozrnný) miesto džemu alebo marmelády a jedzte pravidelne na raňajky. Znižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cievach a chráni pacientov pred infarktom. Tí, ktorí už infarkt prekonali a budú denne jesť toto na raňajky, budú sa držať míle ďaleko od ďalšieho infarktu.

Pravidelné raňajky tohto druhu uľavujú pri zadýchate a posilňujú srdcový tep. V Amerike a Kanade, rôzne domy s ošetrovateľskou starostlivosťou liečia takto svojich pacientov, ktorí sú vo veku, kedy cievy a žily strácajú svoju pružnosť a môžu sa upchávať. Med a škorica vracajú cievam a žilám ich pružnosť.

 

Artritída

Artritičtí pacienti môžu denne užívať, ráno a večer jednu šálku horúcej vody s 2 lyžičkami medu a 1 malou lyžičkou škorice. Ak túto medicínu užívajú pravidelne, môže sa vyliečiť dokonca i chronická artritída.

Podľa výsledkov prieskumu robeného na univerzite v Copenhavenu bolo zistené, že z 200 pacientov liečených 1 lyžicou medu a lyžičkou škorice pred raňajkami, bolo 73 chorých úplne zbavených bolesti a do mesiaca chorí, ktorí sa nemohli pohybovať, začali chodiť bez bolestí.

Infekcia močového mechúra

Rozpustiť 2 lyžice medu a 1 lyžičku škorice v pohári vlažnej vody a vypiť. Tým sa odstráni infekcie mechúra a močových ciest.

 

 

Cholesterol

2 lyžice medu a 3 čajové lyžičky škorice zmiešané s 2dcl horúcej vody, ktoré podávali pacientom s vysokou hladinou cholesterolu, dokázali znížiť hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodín. Podáva  sa 3x denne. Podľa informácií spomínaného časopisu i samotný pravý med, je – ak užívaný denne, zabraňuje zvyšovaniu cholesterolu.

Prechladnutie

Tí, ktorí trpia na časté prechladnutie, by mali užívať 3x denne 1 lyžicu vlažného medu s ¼ lyžičky škorice po dobu 3 dní. Tým sa vylieči nachladnutie, chronický kašeľ a prečistia priedušky.

Problémy so žalúdkom

Med so škoricou úspešne lieči aj bolesti žalúdka a chráni žalúdok od vzniku žalúdočných vredov.

Trávenie

Podľa štúdií uskutočnených v Indii a Japonsku, med a škorica zabraňujú tvoreniu nadbytočných plynov pri trávení.

 

 

 

Posilnenie imunitného systému

Každodenné užívanie medu a škorice posilňuje imunitný systém a chráni telo pred vírusmi a baktériami a bráni útokom vírusových infekcií. Med obsahuje obrovské množstvo železa a vitamínov. Pravidelné užívanie medu posilňuje biele krvinky v ich boji s vírusmi a baktériami.

Ťažký žalúdok

1 lyžička škorice a 2 lyžice medu pred jedlom zabraňuje zvýšeniu kyslosti žalúdka aj u najťažších jedál.

Chrípka

Vedci v Španielsku zistili, že med obsahuje prírodné látky, ktoré zabíjajú kmene chrípky a chránia pred ňou pacientov.

Dlhovekosť

Čaj vyrobený z medu a škorice, ak je braný pravidelne, zabraňuje problémom vysokého veku. Vezmite 4 lyžice medu, 1 lyžicu škorice a s 3 šálky vody a uvarte ako čaj. Pite ¼ šálky 3x denne. To udržuje kožu čerstvú a hebkú až do vysokého veku. Dĺžka života stále vzrastá a 100 roční ľudia sa môžu cítiť svieži.

Pupienky

3 lyžice medu a 1 lyžička škorice sa zmieša v pastu. Tá sa aplikuje na pupienky pred spaním a ráno sa zmyje teplou vodou. Keď to robíte denne, pupienky do týždňa zmiznú aj s koreňmi.

Kožné infekcie

Aplikácia medu a škorice na postihnuté miesta lieči ekzémy i pásový opar a všetky typy kožných infekcií.

 

 

 

Chudnutie

Každý deň ráno, 1/2 hodiny pred raňajkami na lačný žalúdok a večer pred spaním vypite šálku čaju alebo vody s medom a škoricou. Pravidelné užívanie pomáha znížiť váhu iu mimoriadne obéznych osôb.

Rakovina

Nedávne výskumy vykonávané v Japonsku a Austráliou preukázali, že aj pokročilá rakovina kostí, žalúdka a čriev môže byť s úspechom liečená. Pacienti trpiaci týmito druhmi rakoviny by mali užívať lyžicu medu a lyžicu škorice mesiac 3x denne.

Chronická únava

Nedávne štúdie ukazujú, že cukor obsiahnutý v mede najviac pomáha pri regenerácii telesných síl. Pacienti – seniori užívajúci med a škoricu v pomere 1 ku 1 sú čulejší a ohybnejší. Dr. Milton, ktorý tieto výskumy robil, hovorí, že 1 lyžica medu a malá lyžička škorice zmiešané s vodou a brané niekoľkokrát denne a hlavne okolo 3 hodiny popoludní, kedy začína klesať telesná vitalita, obnoví do týždňa vitalitu tela.

Zápach z úst

Ľudia v Južnej Afrike už oddávna prvé čo ráno urobia, je to, že kloktajú 1 lyžicu medu a lyžicu škorice zmiešané s horúcou vodou. Ich dych tak zostáva čerstvý po celý deň. Určite škoricovo-medovú kúru vyskúšajte a sami pocítite jej blahodárne účinky. veľa zdravia

 

You Might Also Like