Browsuješ na svojom mobile aj v posteli pred spánkom? Ak áno, môže sa ti to vypomstiť …

Vedel si ako žiarenie z telefónu ovplyvňuje tvoj mozog? Ak ťa to zaujíma, čitaj ďalej.

Dobre to poznáme, kontrolovať telefón tesne pred spaním sa stalo zvykom miliónov ľudí, ale málokto vie, aké škodlivé to môže byť pre naše zdravie. Svetlo vyžarujúce z mobilu vám môže poškodiť mozog a z vášho zvyku sa ľahko môže stať zlozvyk.

Hlavnou príčinou tohto problému je neviditeľné, tzv. modré žiarenie vyžarujúce z elektronických prístrojov, ako je váš smartphone. Toto svetlo si mozog chybne vykladá ako slnečné žiarenie a ostáva tak bdelý, keďže si myslí, že je ešte stále deň. V ďalšom kroku mozog prestáva uvolňovať melatonín a bráni človeku zaspať.

Tento problém ovplyvňuje viac tínedžerov, ktorí su citlivejší na svetlo ako dospelí. Ak sa teda chcete vyhnúť možných negatívnym následkom na vaše zdravie, odporúčame odložiť telefón, či tablet aspoň dve hodiny pred spánkom a nechať mozog vyprodukovať dostatočné množstvo melatonínu, ktorý Vám pomôže si kvalitnejšie odpočinúť a mať zdravý spánok.

Je dôležité si uvedomiť, že zmenou vaších pred-spánkových zvykov si zlepšujete a udržete svoje zdravie v dobrej kondícií a po kvalitnom spánku naberiete oveľa viac energie ako predtým.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

ZDROJ:NATURALHEALINGMAGAZINE.NET

You Might Also Like