Brávate si so sebou na toaletu aj mobil? Po prečítaní tohto článku to už snáď robiť nebudete

Zlé návyky si človek vytvára ľahšie ako tie užitočné. Chodenie na toaletu s mobilom nie je len tak.

Ak je toto aj váš prípad, mali by ste prehodnotiť vaše zlozvyky.

 

Dodržiavanie hygieny

Faktom je, že ľudia trávia na toalete 2x viac času, ak si so sebou vezmú aj telefón. Okrem toho, že stratíte pár minút života a zvýšite riziko pádu vášho telefónu do toalety, riskujete tiež svoje zdravie.

Ak si ho vezmete so sebou na toaletu, s veľkou pravdepodobnosťou sa kontaminuje baktériou E. coli alebo Salmonellou. Nezáleží ani na tom, ako ste opatrní pri dodržiavaní hygienických návykov.

Patogénne organizmy sa môžu usadiť nielen na kožu rúk, ale dokážu slobodne žiť aj na displeji telefónu – skvelé teplé miesto, kde vedia žiť aj niekoľko dní. Počas telefonovania sa dotýkate vašej kože a toto zariadenie nechýba ani pri jedle. Vtedy sa tam už vytvárajú zárodky v plnom prúde.

Následky infekcie škodlivými baktériami môžu byť katastrofálne. Nevoľnosť, zvracanie, kŕče, žalúdočné problémy. Infekcia salmonely môže viesť v niektorých prípadoch až k smrti.

Je nutné, aby ste prestali navštevovať WC s vaším smartphonom a to najmä na verejných toaletách, kde je veľa ľudí. Tiež sa uistite, že si budete pravidelne čistiť displej tabletu či telefónu dezinfekčným prostriedkom: alkoholom alebo octom, či mäkkou handričkou vyrobenou z mikrovlákna.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like