Bola som už zúfalá, a tak som začala uvažovať o chirurgickom zákroku. Potom mi susedka povedala o tomto 15 minútovom zákroku, vďaka ktorému je ochabnutí krk a vráskavý dekolt pre mňa už minulosťou!

V určitom veku nás to čaká všetkých. Ochabnutí krk a s tým spojené vrásky v oblasti dekoltu sú skrátka nevyhnutnou súčasťou procesu starnutia.

Avšak, aj napriek tomu dúfame, že tzv. korytnačí krk oddialime o pár rokov. Je dôležité si však uvedomiť, že tento tzv. Korytnačí krk vzniká prirodzene a v minulosti ho ženy vôbec neriešili. Bolo to jasné znamenie starého veku, a tak sa to skrátka rešpektovalo. S postupom času, kedy sa rozmohli zákroky plastickej chirurgie je to však iné.

Žiadna žena predsa len vrásky nechce. Čo si ale budeme rozprávať, plastická chirurgia nie je pre každého a to nielen kvôli finančnej náročnosti. Prinášame Vám preto dnes tipy a triky, ako sa vrások v oblasti dekoltu a ochabnutého krku lacnú a prirodzenou cestou zbaviť.

Škvrny

Ak ste ešte nedošli do fázy, kedy sa Vám na krku začína tvoriť harmonika, možno ste si všimli, že sa Vám na krku začali objavovať pigmentové škvrny. Sú nepochybne signálom, že už máte „pár“ rokov svojho života za sebou. Na škvrny, ale aj na zvraštenú kožu na krku platí jedno a to isté – výživná tvarohová maska. Môžeme Vám zaručiť, že ak ju budete aplikovať aspoň každý tretí deň, efekt sa dostaví.

Pri výbere masky je však dôležitý aj výber komponentov. Potraviny a produkty, ktoré používate, by nemali v žiadnom prípade spôsobovať alergie. Ak máte citlivú pokožku, zvážte dopredu tento aspekt. Predsa len práve krk je miesto, kde je koža veľmi jemná a citlivá, takže nesprávne zloženie môže jednoducho viesť k začervenaniu a svrbenie.

Vždy nanášajte masku od krku dole až na dekolt jemnými priamymi ťahmi, nie kruhovým pohybom! Masku by ste mali nechať pôsobiť cca 15-20 minút a potom ju umyť vlažnou vodou.

Petržlenová tvarohová maska

V mixéri rozdrvte malé množstvo petržlenovej vňate a premiešajte s trochou čerstvého tvarohu. Cieľom je dostať kašovitú jemnú hmotu, preto sa nebojte použiť pokojne aj mixér. Aplikujte na krk a oblasť dekoltu. Táto maska ​​je tiež výnimočná svojimi bieliacimi účinkami, takže sa škvŕn jednoducho zbavíte.

Maska na pigmentové škvrny

Zmiešajte 2 polievkové lyžice tučného tvarohu, polovicu jemne nasekanej uhorky a 2 polievkové lyžice kyslej smotany. Dôkladne premiešajte, aby ste vytvorili jemnú kašičku, ktorú potom ľahšie aplikujete na krk a dekolt.

Tvarohovo-medová maska

Poriadnu lyžicu tvarohu zmiešajte s rovnakým množstvom mierne zohriateho tekutého medu a dôkladne premiešajte. Potom pridajte ½ lyžičky olivového alebo slnečnicového oleja a niekoľko kvapiek vitamínu A. Dobre premiešajte a aplikujte na krk a oblasť dekoltu.

Tvarohovo-ovocná maska

Zmiešajte 50 g banánu a 50 g kivi, pridajte lyžicu tučného tvarohu a premiešajte do jednotnej konzistencie. Nebojte sa použiť mixér. Aplikujte na krk a dekolt.

Tvarohovo-žĺtková maska

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu tvarohu, 1 žĺtok a čajovú lyžičku tekutého medu, najlepšie domáceho. Vidličkou všetko dobre vyšľahajte a potom aplikujte na krk a dekolt.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

ZDROJ : TAKPROSTO.CC

You Might Also Like