Bojíte sa v lete vystrčiť Vaše bosé nohy, pretože sa bojíte, že niekoho vydesíte? S týmto návodom budú Vaše stvrdnuté päty už minulosťou!

Zhrubnutá koža, to je skrátka súčasný problém väčšiny populácie. Spravidla sa tento defekt objavuje v dôsledku predispozícií, nedostatku vitamínov, plesňových ochorení či nedostatočnej hygieny.

Ak trpíte už teraz stvrdnutou kožou na pätách, mali by ste s tým niečo začať robiť! Pravda je taká, že ak v správnej dobe neurčíte príčinu zhrubnutia kože a neurobíte potrebné opatrenia, koža môže začať praskať. Nielen že je to krajne neestetické, ale hlavne to spôsobuje nepríjemnú bolesť, ktoré by ste sa mali snažiť vyhnúť za každej okolnosti!

Ako ale efektívne zbaviť Vašej päty tohto problému? Na to Vám dnes prinášame odpoveď!

Hojivá masť

Základ mastičky tvoria vajíčka, pretože sú zdrojom lecitínu, ktorý Vám pomôže vďaka svojim regeneračným účinkom zahojiť rany. Ďalej využijeme maslo, ktoré Vám kožu krásne zjemní, vyživí a dodá všetky potrebné vitamíny. No a nakoniec ocot, ktorý pomôže odstrániť odumreté kožné bunky.

Čo budete potrebovať?

 • 1 vajce
 • 70% roztok kyseliny octovej
 • 200 g masla

Postup

 1. Dajte vajcia do misky, zalejte ho octom až po okraj a nechajte odstáť na tmavom a chladnom mieste aspoň 5 dní.
 2. Po uplynutí doby budete moc pozorovať, že škrupina od vajcia zmizne a zostane Vám len nejasná usadenina.
 3. Zoberte si teda lyžicu a opatrne vajcia preložte do inej nádoby, v ktorej budete moc vajcia rozkrájať. Na záver prilejte zostávajúce tekutinu.
 4. Do rovnakej misky potom pridajte maslo a dôkladne premiešajte.
 5. Hotovú masť by ste mali skladovať v uzatvárateľnej nádobe a najlepšie v chladničke.

Ako masť použiť?

Masť môžete použiť na akúkoľvek vysušenú až mierne popraskanú oblasť kože. Ak však máte praskliny hlboké, potom sa týmto miestam vyvarujte. V prípade kontaktu by ste totiž mohli pocítiť silné pálenie.

My odporúčame osvedčený spôsob použitia a to je vždy pred spánkom. 

 1. Najprv si nohy namočte do soľného kúpeľa a následne ich vytrite dosucha.
 2. Potom na postihnuté oblasti aplikujte masť a pre dosiahnutie chceného efektu použite igelitové vrecká a na vrch ponožky.
 3. Ráno si nohy len umyte mydlom a teplou vodou, dôkladne odstráňte odumretú kožu a aplikujte akýkoľvek vyživujúci krém.

Z vlastnej skúsenosti Vám môžeme povedať, že už po druhej aplikácii by Vaše chodidlá mala byť jemnejšie, avšak pre dosiahnutie požadovaného výsledku túto procedúru opakujte, ako len bude treba.

Veľa šťastia!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like