Babička mi poradila aby som zapálila doma bobkové listy. Nebudete veriť, čo sa stalo po 10 minútach…

Bobkový list, ktorý je listom vavrínu ušľachtilého, pochádza pravdepodobne z Malej Ázie a dodnes je hojne pestovaný v Stredomorí. Jeho vôňa a chuť je silno aromatická, a práve preto sa používa nielen ako korenie, ale aj v liečiteľstve a má hneď niekoľko využití.

 

Ak ste vystresovaný z práce a trápi vás časté napätie, bobkové listy vám môžu pomôcť. Uvoľní každodenný stres a zbaví vás úzkosti.

 

 

Stačí vziať suchý list a v nehorľavej nádobe ho zapáliť. Potom opustite miestnosť aspoň na desať minút. Keď sa vrátite späť, miestnosť bude celá prevoňaná aromatickú bylinou a vnesie do miestnosti novú atmosféru.

Pri spaľovaní totiž bobkový list uvoľňuje špecifické látky, ktoré nám pomáhajú uvoľniť sa. Stačí potom len v miestnosti sedieť, dýchať a hlboko relaxovať – ​​zbavíte sa stresu a navyše sa vám zrovná krvný tlak.

Bobkový list má preukázateľne upokojujúce účinky, tiež môže pôsobiť ako protizápalový prostriedok a dokáže byť aj pomáhať pri epileptických záchvatoch. Tieto lístky totiž obsahujú éterické oleje – napríklad eukalyptol, ktorý uvoľňuje dýchacie cesty a pomáha práve pri relaxácii.

 

 

Okrem toho má bobkový list aj pozitívne účinky pri nespavosti, či zvýšenému cholesterolu. Dokáže tiež regulovať hladinu cukru v krvi.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like