Až uvidíte, ako veľké výhody má takto zmrazený citrón, budete to robiť do konca života

 

Citróny patrí medzi najviac výživné a prospešné potraviny. Určite by nemal v našom jedálničku chýbať, pretože obsahuje veľké množstvo dôležitých zložiek.

Posilňuje zdravotný stav človeka a imunitu. To nám zaručí väčšiu odolnosť proti rôznym chorobám. 

 

 

Citróny obsahujú jedinečné látky, známe ako limonoidy, ktoré majú protinádorové účinky. Niektoré štúdie dokonca tvrdia, že sú prínosnejšie než chemoterapia. Citrón totiž ničí len rakovinotvorné bunky, zatiaľ čo zdravé bunky zostávajú nedotknuté. Citrón je veľmi účinný najmä pri rakovine prsníka.

Málokto však vie, že najdravšia je citrónová kôra. Človek by mal denne skonzumovať aspoň jeden celý citrón a to najlepšie vo zmrazenej forme .

 

 

Pred zmrazením je dôležité citrón poriadne umyť. Potom odporúčame nakrájať na menšie časti, to zmrazenie urýchli. Zmrazené citróny potom môžete nastrúhať alebo rozomlieť do domácej zmrzliny, smoothie, šalátu alebo limonády.

Za týždeň by mal človek zjesť aspoň 150 gramov takto upraveného citrónu. Oživí to chuť vášho jedla a pitia, navyše získate dôležitú dávku potrebných vitamínov, ktoré prináša hneď niekoľko zdravotných výhod.

 

Limonoidy sú prínosné aj pre liečbu:

leukémie
rakoviny pečene
rakoviny prostaty
rakoviny pankreasu
rakoviny hrubého čreva

 

You Might Also Like