Architekt zo susedného Česka navrhol dom, ktorý sa stal úplnou senzáciou. Stojí len 1100 eur a postavíte ho už za tri hodiny!

Malý, útulný, praktický. Tento dom spĺňa všetky kritériá plnohodnotného bývania a dá sa poskladať doslova ako lego. Architekt Vojtěch Valda zo susednej Českej republiky navrhol mini dom, ktorý sa stal okamžite senzáciou internetu.

Tzv. pin-up dom, ktorý má rozlohu 7 štvorcových metrov, navrhol staviteľ miniatúrnych funkčných domov Joshua Woodsman. V skutočnosti však nešlo o nikoho iného, ako o známeho českého architekta Vojtu Valda, ktorý je podobnými stavbami preslávený už nejaký ten mesiac. Najnovšie upútal pozornosť domom, ktorý pomenoval „France“.

Plnohodnotné bývanie

Ak máte malý pozemok, na ktorom by ste si radi postavili chatku, alebo si jednoducho chcete spraviť miesto pre hostí vo vašej záhrade, pin-up dom je ideálnym riešením. Jeho obyvateľom ponúka plnohodnotné bývanie za lacný peniaz a málo roboty. Pri uvedení do „praxe“ ho traja ľudia postavili za tri hodiny. Je útulný, komfortný, ponúka toľko súkromia, koľko si želáte a čarovná atmosféra v netradičnom priestore je už len čerešničkou na torte. Je využiteľný ako záhradný domček, letná chatka či ubytovanie pre hostí. Zriadiť si v ňom však môžete aj vlastné kráľovstvo, izolované od zvyšku rodiny. Pre jednotlivca je priam veľký, pre dvojicu ideálny a pre trojicu je tak akurát.

Domček z “lega”

Prvým typom pin-up domu sa stal spomínaný dom „France“. Majiteľov vyšiel približne na 1100 eur a postavili ho traja muži za tri hodiny. Pomenovanie „France“ dostal na základe jeho zafarbenia. Stavitelia sa rozhodli napodobniť francúzsku vlajku, pričom použili trikolóru modrej, bielej a červenej farby. Napriek názvu bol skonštruovaný neďaleko Prahy a tvorí ho presne 21 odizolovaných panelov. Podľa potreby ho možno zložiť aj rozložiť a vzhľadom sa od klasických domov nijako neodlišuje. Má špicatú strechu, okná a vlastný vchod.

Modrá, biela, červená

Modrá časť domu slúži ako spálňa a oddychová zóna, ktorú má navodzovať chladná farba. Naopak, biela časť domu je obývacím priestorom, využívaným predovšetkým cez deň na bežné účely a červená časť tvorí kuchyňu, pec na drevo a kúrenie.

V dome nájdete multifunkčné panely s policami, ktoré jednotlivé miestnosti od seba oddeľujú. Pin-up domy sa vo svete stávajú čoraz populárnejšími a my sa tomu vôbec nečudujeme. Za lacný peniaz dokážete mať plnohodnotne využiteľný priestor a navyše sa zaň vôbec nemusíte hanbiť.

 

Čo si o pin-up domčeku myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj:insidehook.com

You Might Also Like