Alkalická voda zabíja rakovinu – takto si ju pripravíte

Stupnica pH znamená „silu“ alebo „potenciál“ vodíka. Ide v podstate o logaritmickú stupnicu koncentrácie iónov vodíka v nejakom roztoku.

Číslo 7 znamená neutrálnu kyslosť. Každé číslo smerom nadol predstavuje 10-násobok kyslosti predchádzajúceho stupňa. pH 3 znamená, že daný roztok je 10-krát kyslejší než roztok s pH 4.

Smerom od 7 hore zase platí, že sú roztoky s každým ďalším číslom 10-krát menej kyslé alebo, ako tomu hovoríme, zásaditejšie.

Prirodzenou hodnotou pre našu krv je pomerne úzke pásmo pH 7,35 až 7,45 a to si telo pomerne prísne stráži. pH iných telesných tkanív a tekutín sa môže od tejto hladiny odchyľovať viac.

Čo sa v tele deje, ak je pH tkanív príliš nízke

Keď je naše telo prekyslené, objavujú sa rôzne príznaky ako napríklad problémy s trávením, priberanie, únava a vyčerpanie.

Všetky tieto príznaky prekyslenia sa dajú odstrániť pitím čistej pitnej vody a pojedaním bio ovocia a zeleniny, ktoré obnovujú zdravú rovnováhu v systéme.

Avšak voda z vodovodu, ktorú pijeme, často obsahuje rôzne nečistoty, zvyšky hormónov, chlór a neraz aj ťažké kovy, ktoré priamo vstupujú do nášho organizmu.

Výsledkom potom môe byť niekoľko ochorení a slabý imunitný systém.

To, že je naše celkové pH ovplyvňované stravou, ktorú konzumujeme, nám už oznámil známy vedec a nositeľ Nobelovej ceny Dr. Otto Warburg. On už pred desiatkami rokov objavil, že 95% všetkých druhov rakovín sú kyslé, a že sú výsledkom dlhodobého prekyslenie organizmu.

V kontraste k tomu, rakovinové bunky nedokážu prežiť v zásaditom prostredí.

Preto predpokladal, že acidóza (prekyslenie) sa spája nielen s výskytom rakoviny, ale aj radom ďalších zdravotných problémov ako sú rôzne chronické ochorenia typu osteoporózy, ochorenia srdca a ciev či cukrovky.

Dnes vám preto odhalíme recept na detoxikačnú alkalickú vodu, ktorú si doma dokážete pripraviť za 5 minút.

Recept na detoxikačnú alkalickú vodu

Uvedený recept sa skladá z niekoľkých zložiek, medzi ktorými hrá dôležitú úlohu citrón. Ako sa ukázalo, citrón má veľmi silné účinky na vyrovnávanie pH hladiny.

Hoci má kyslú chuť, v tele pôsobí zásadito a reguluje telesné pH.

Má tiež silné dezinfekčné a antibakteriálne účinky, ktoré dokážu pomôcť s mnohými zdravotnými komplikáciami od zlého zápachu z úst až po choleru.

Ingrediencie

Na výrobu alkalickej vody budete potrebovať nasledujúce suroviny:

  • 1 citrón
  • 1/4 koreňa zázvoru (3 až 4 cm dlhý odrezok)
  • 1/2 stredne veľké uhorky
  • 1/2 pohára mätových lístkov
  • veľký džbán na vodu (ideálne 1,5 až 2 litre)

Príprava

Olúpte zázvor, dobre umyte citrón a uhorku (za pomoci teplej vody a trochy octu).

Všetky suroviny potom nakrájajte na menšie kúsky, vložte ich džbánu a následne zalejte čistou pitnou vodou.

Pre najlepší výsledok suroviny obmieňajte každých 24 hodín. Medzitým, ak alkalickú vodu vypijete, stačí novú čistou vodou zaliať už použitých surovín.

Užívanie

Pre získanie optimálnych účinkov na zdravie začnite s pitím tejto alkalickej vody hneď ráno po prebudení a pokračujte v priebehu dňa.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like