AKTUÁLNE: Na Slovensku za posledných 24 hodín pribudlo 40 nových prípadov nakazených koronavírusom!

Na Slovensku bolo včera otestovaných 3144 ľudí, počet pozitívnych prípadov sa zvýšil o ďalších 40, uzdravilo sa 213 ľudí-

Na Slovensku bolo za predchádzajúci deň otestovaných 3144 osôb, z toho 40 testov bolo pozitívnych a 3104 negatívnych. Podľa štatistík NCZI tak máme na Slovensku celkovo 1089 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 39 864. Ochorenie prekonalo a uzdravilo sa 213 ľudí.

VYLIEČENÍ

Z 213 vyliečených bolo 52 hospitalizovaných v nemocniciach a 161 sa vyliečilo v domácej izolácii. Údaje o vyliečených hlásia regionálne úrady verejného zdravotníctva Úradu verejného zdravotníctva.

ÚMRTIA

Žiaľ, pribudli aj dve úmrtia pacientov, ktorí boli pozitívne testovaní na COVID-19.

Nemocnica Poprad včera nahlásila úmrtie u klientky Centra sociálnych služieb v Batizovciach, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19. V nemocnici na oddelení so špeciálnym režimom pre podozrivých z ochorenia Covid-19 bola hospitalizovaná štyri dni.
Dnes ráno, žiaľ, v Univerzitnej nemocnici Bratislava zomrela ďalšia klientka z DSS Pezinok.
Celkovo tak na Slovensku máme 11 úmrtí pacientov pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

HOSPITALIZOVANÍ

Podľa štatistík NCZI je na JIS desať pacientov, dvaja sú na umelej pľúcnej ventilácii.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

zdroj: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

You Might Also Like