AKTUALNE!!!! Koronavírus hlási už aj Rakúsko a Chorvátsko!

Rakúsko má zrejme prvý prípady nakazenia novým typom koronavírus. U dvoch ľudí hospitalizovaných v regionálnej tirolskej metropole Innsbrucku jeho prítomnosť potvrdili prvé testy. V utorok o tom podľa agentúry APA informoval tirolský krajinský hajtman Güther Platter. Prvý potvrdený prípad nakazenia novým koronavírus oznámilo v utorok tiež Chorvátsko. Podľa tamojšej vlády je sa jedná o mladíka zo Záhrebu, ktorý sa vrátil z Milána.

Pacienti, ktorí sú v karanténe v rakúskej nemocnici, pochádzajú z Lombardia na severe Talianska, odkiaľ sa pred časom vrátili. Dlhodobo ale žijú v Innsbrucku. Obom je 24 rokov. Teraz majú ľahkú horúčku.

Podľa Platter potvrdila prítomnosť vírusu prvej série testov, výsledky ďalších testov zatiaľ nie sú k dispozícii. “Pravdepodobnosť je ale veľmi vysoká, že sa podozrenie v týchto prípadoch potvrdí,” povedal hajtman. Výsledky testov by mali byť podľa neho známe ešte počas utorka.

Núdzové opatrenia

Tirolsko, ktoré susedí so severným Talianskom, kde sa koronavírus šíri, teraz v innsbruckej nemocnici zriadi zvláštne ambulancii, ktorá bude prijímať ľudí podozrivých z nakazenia koronavírusu.

Prípadov nákazy novým koronavírus v Európe pribúda. Taliansko hlási už skoro 300 prípadov, niekoľko ľudí už chorobe podľahlo. Karanténa, dopravné obmedzenia a uzávierky sa na severe krajiny dotkli 15 miliónov ľudí.

Tri prípady nákazy zaznamenali tiež v susednom Španielsku. Ojedinelý výskyt choroby hlásia aj ďalšie európske krajiny vrátane Nemecka. V Česku ani na Slovensku zatiaľ výskyt koronavírusu preukázaný nebol.

Celkovo už sa novým koronavírus SARS-CoV-2, ktorý sa na konci minulého roka začal šíriť v Číne, nakazilo vyše 80 tisíc ľudí a na 2600 mu podľahlo. Okrem Taliansko sú hlavnými ohniskami nákazy mimo pevninskou Čínu Južná Kórea a Irán.

 

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like