Ako zrýchliť metabolizmus aj po 35-ke? Vďaka týmto radám sa vám to podarí

Po 35- keď je náš metabolizmus pomalší, je to skutočnosť, ktorej sa nevyhneme. Je to dokázané aj lekármi. Neznamená to však, že musíme zabudnúť na peknú postavu, krásne krivky a peknú pokožku. Málokto vie, že proces starnutia začína v endokrinnom systéme.

Narušený endokrinný systém

Toto vyvoláva jednu otázku. Dá sa niečo urobiť preto, aby sme zaistili produktívne funkciu žliaz s vnútornou sekréciou a tým si predĺžiť mladosť? Odpoveď znie, áno dá. Každý z nás môže zlepšiť endokrinný systém a dokonca si to nevyžaduje ani veľké finančné výdavky alebo nejakú fyzickú námahu.

 

 

Všetko, čo musíte urobiť je správne sa stravovať a viac sa hýbať, pretože hlavným odberateľom kalórií v tele je práve svalové tkanivo. Vyskúšajte dlhšie prechádzky, jogu, dlhé prechádzky alebo len choďte viac po schodoch.

 

 

Hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje fungovanie žliaz s vnútornou sekréciou je jedlo. Je potrebné doplniť užitočné látky v strave a tým aj pozitívne ovplyvniť fungovanie žliaz, napríklad štítnej žľazy.

Nezabudnite, že v prípade, že endokrinný systém bude fungovať ako hodinky, nebudete mať problémy ani s nadváhou. Ako teda na správnu výživu?

štítna žľaza

Táto žľaza má silný vplyv na celé telo. Pri porušení štítnej žľazy človek cíti únavu a apatiu. V dôsledku toho stratí aj chuť na milovanie s opačným pohlavím. Porucha štítnej žľazy môže tiež spôsobiť výskyt symptómov predčasného starnutia v relatívne krátkom časovom období.

Aby sa predišlo týmto dôsledkom, je nutné doplniť zásobu jódu v tele. Tiež, pre normálne fungovanie štítnej žľazy dôležité vitamíny B, C a tyrozín – špeciálna aminokyselina, ktorá sa podieľa na budovaní proteínu.

 

Hlavným zdrojom jódu sú morské plody, paradajky, reďkovky a repa. S vitamínmi vám pomôžu aj ovsené vločky, špargľa, fazuľa, zemiaky a pivné kvasnice.

Pohlavné žľazy

U žien sú to teda vaječníky a u mužov semenníky. Nedostatok vitamínov môže mať negatívny dopad na fungovanie pohlavných žliaz. Nepríjemná správa pre milovníkov pôstu: prísna diéta a potravinové  obmedzenie často vedú k zániku sexuálnej túžby.

Pre produktívnu prácu pohlavných žliaz sú potrebné vitamíny A, C, E a vitamíny skupiny B Najlepšími zdrojmi vitamínu A sú olej z tresčej pečene, zemiaky, pečienka, kapusta, paradajky.

 

Pridajte k tomu aj zásoby vitamínu C, pričom pomôžu čierne ríbezle, citróny, pomaranče a kapusta.Vitamín E môžete získať z pšeničných klíčkov, šalátu a vaječných žĺtkov.

Nadobličky

Často tiež nazývané ako tzv. Žľazy konfrontácie alebo tiež tajné, ktoré dodávajú telu príliv vitality a energie.

 

 

Hormóny nadobličiek aktívne podporujú metabolizmus a majú aj pozitívny vplyv na sexuálny život a výkon svalov. Pre správne fungovanie týchto žliaz sú potrebné potraviny s vysokým obsahom vitamínov A, C a E.

Prištítne telieska

Poruchy prištítnych teliesok sú sprevádzané príznakmi ako je nekontrolovaný hnev a podráždenosť. Aby sa zabránilo problémom s nervovým systémom, je nutné doplniť vitamín D.

Žĺtok a rybí olej – to sú tie najlepšie doplnky každodennej stravy pre tých, ktorí trpia dysfunkciou prištítnych teliesok.

Pankreas

Vykonáva exokrinné a endokrinné funkcie. Pankreas je hlavný zdroj enzýmov a zaisťuje úspešné štiepenie bielkovín, tukov a sacharidov. Vzhľadom k uvoľneniu inzulínu a glukagónu do krvného obehu, pankreas je schopný regulovať metabolizmus sacharidov.

Poruchy slinivky môžu viesť k vzniku ochorenia, ako je diabetes.Vynikajúcou prevenciou pankreatických ochorení budú potraviny s vysokým obsahom vitamínov B, cystínu a kyseliny glutámovej.

Prajem vám, nech vás choroby obchádzajú, možno aj vďaka tomuto článku.

 

You Might Also Like