Ako zrýchliť metabolizmus aj po 35-ke? Vďaka týmto radám sa vám to podarí

Po 35- keď je náš metabolizmus pomalší, je to skutočnosť, ktorej sa nevyhneme. Je to dokázané aj lekármi. Neznamená to však, že musíme zabudnúť na peknú postavu, krásne krivky a peknú pokožku. Málokto vie, že proces starnutia začína v endokrinnom systéme.

 

Narušený endokrinný systém

Toto vyvoláva jednu otázku. Dá sa niečo urobiť preto, aby sme zaistili produktívne funkciu žliaz s vnútornou sekréciou a tým si predĺžiť mladosť? Odpoveď znie, áno dá. Každý z nás môže zlepšiť endokrinný systém a dokonca si to nevyžaduje ani veľké finančné výdavky alebo nejakú fyzickú námahu.

 

 

Všetko, čo musíte urobiť je správne sa stravovať a viac sa hýbať, pretože hlavným odberateľom kalórií v tele je práve svalové tkanivo. Vyskúšajte dlhšie prechádzky, jogu, dlhé prechádzky alebo len choďte viac po schodoch.

 

 

Hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje fungovanie žliaz s vnútornou sekréciou je jedlo. Je potrebné doplniť užitočné látky v strave a tým aj pozitívne ovplyvniť fungovanie žliaz, napríklad štítnej žľazy.

Nezabudnite, že v prípade, že endokrinný systém bude fungovať ako hodinky, nebudete mať problémy ani s nadváhou. Ako teda na správnu výživu?

štítna žľaza

Táto žľaza má silný vplyv na celé telo. Pri porušení štítnej žľazy človek cíti únavu a apatiu. V dôsledku toho stratí aj chuť na milovanie s opačným pohlavím. Porucha štítnej žľazy môže tiež spôsobiť výskyt symptómov predčasného starnutia v relatívne krátkom časovom období.

Aby sa predišlo týmto dôsledkom, je nutné doplniť zásobu jódu v tele. Tiež, pre normálne fungovanie štítnej žľazy dôležité vitamíny B, C a tyrozín – špeciálna aminokyselina, ktorá sa podieľa na budovaní proteínu.

 

Hlavným zdrojom jódu sú morské plody, paradajky, reďkovky a repa. S vitamínmi vám pomôžu aj ovsené vločky, špargľa, fazuľa, zemiaky a pivné kvasnice.

Pohlavné žľazy

U žien sú to teda vaječníky a u mužov semenníky. Nedostatok vitamínov môže mať negatívny dopad na fungovanie pohlavných žliaz. Nepríjemná správa pre milovníkov pôstu: prísna diéta a potravinové  obmedzenie často vedú k zániku sexuálnej túžby.

Pre produktívnu prácu pohlavných žliaz sú potrebné vitamíny A, C, E a vitamíny skupiny B Najlepšími zdrojmi vitamínu A sú olej z tresčej pečene, zemiaky, pečienka, kapusta, paradajky.

 

Pridajte k tomu aj zásoby vitamínu C, pričom pomôžu čierne ríbezle, citróny, pomaranče a kapusta.Vitamín E môžete získať z pšeničných klíčkov, šalátu a vaječných žĺtkov.

Nadobličky

Často tiež nazývané ako tzv. Žľazy konfrontácie alebo tiež tajné, ktoré dodávajú telu príliv vitality a energie.

 

 

Hormóny nadobličiek aktívne podporujú metabolizmus a majú aj pozitívny vplyv na sexuálny život a výkon svalov. Pre správne fungovanie týchto žliaz sú potrebné potraviny s vysokým obsahom vitamínov A, C a E.

Prištítne telieska

Poruchy prištítnych teliesok sú sprevádzané príznakmi ako je nekontrolovaný hnev a podráždenosť. Aby sa zabránilo problémom s nervovým systémom, je nutné doplniť vitamín D.

Žĺtok a rybí olej – to sú tie najlepšie doplnky každodennej stravy pre tých, ktorí trpia dysfunkciou prištítnych teliesok.

Pankreas

Vykonáva exokrinné a endokrinné funkcie. Pankreas je hlavný zdroj enzýmov a zaisťuje úspešné štiepenie bielkovín, tukov a sacharidov. Vzhľadom k uvoľneniu inzulínu a glukagónu do krvného obehu, pankreas je schopný regulovať metabolizmus sacharidov.

Poruchy slinivky môžu viesť k vzniku ochorenia, ako je diabetes.Vynikajúcou prevenciou pankreatických ochorení budú potraviny s vysokým obsahom vitamínov B, cystínu a kyseliny glutámovej.

Prajem vám, nech vás choroby obchádzajú, možno aj vďaka tomuto článku.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like