Ako zistiť, či sa niekomu páčite? Podľa týchto indikátorov to dokážete za 5 minút! Hneď prvý bod je najdôležitejší…

Vector illustration icon emoticon flat design. Concept feedback service, Customer experience scale rating.

Poznáte ten pocit, keď ste na rande zabávate sa, prebiehajú letmé dotyky, smejete sa spolu, a potom sa rozlúčite. Idete domov a rozmýšľate, či sa mu/jej páčite alebo nie. Rozmýšľate či vám zavolá a či sa znova uvidíte. Máme pre vás zopár typov, podľa ktorých budete vedieť určiť, či ste sa svojmu partnerovi zapáčili.

1. Keď sa rozprávate, je naklonený k vám:
Určite ste už veľa počuli o reči tela. To, že je váš partner naklonený smerom k vám, keď sa rozprávate znamená, že sa mu páčite. Veď kto by sa nakláňal k niekomu, kto mu nie je sympatický? Ak sa niekomu nepáčite, tak budete vidieť, že sa na stoličke odkloní čo najviac dozadu alebo bude hlavu stále otáčať opačne ako vašim smerom.

2. Rozvito odpovedá na vaše otázky:
Ak sa vášmu partnerovi páčite, potom na vaše otázky nebude odpovedať jedným, dvoma slovami. Bude sa snažiť svoju odpoveď čo najviac rozviť, aby mohla konverzácia čo najlepšie plynúť.

3. Pýta sa na váš názor:
Poznáte to, rozprávate sa o nejakej zaujímavej téme, a váš partner rozpráva, rozpráva a rozpráva. Zrazu sa ale zastaví, a spýta sa na váš názor. Toto je jasný znak toho, že sa mu páčite. Ak by ste sa mu nepáčili, potom by ho váš názor vôbec nezaujímal.

4. Dáva vám otázky, zaujíma sa o vás:
Keď sa niekomu páčite, potom chce o vás vedieť čo najviac. Zaujíma ho všetko, čo sa vás týka a chce vedieť váš názor na všetko. Vypytuje sa na vaše detstvo, obľúbené veci a podobne. Na vašu odpoveď následne reaguje svojim vlastným názorom alebo skúsenosťou, aby udržal konverzáciu.

5. Predstaví vás priateľom:
Ste spolu vonku, ale ešte spolu nechodíte. Napriek tomu, ale vždy, keď stretnete nejakých jeho priateľov, tak vás okamžite predstavuje. Je to tak, akoby sa vami chcel pochváliť, a to znamená, že sa mu naozaj páčite.

6. Plne sa vám venuje:
Keď ste spolu, tak sa venuje len vám. Nezaujíma ho mobil, kamaráti, ani okolitý svet. Dokonca aj keď mu niekto volá a vie, že to nie je nič dôležité, tak hovor zruší alebo vybaví slovami, že zavolá neskôr naspäť.

7. Nenápadne navrhuje ďalšie spoločné aktivity:
Snaží sa prísť na aktivity, ktoré máte spoločné, a potom navrhne, či ich nepôjdete vykonávať spolu. Zisťuje, čo vás zaujíma a kam rady chodíte. Nebuďte potom prekvapené, keď ho niekedy stretnete vo svojej obľúbenej kaviarni alebo posilňovni.

 

8. Nechce, aby ste odišli:
Keď sa niekomu páčite, potom chce byť s vami čo najviac. Prehovára vás, aby ste ešte nešli domov a zostali o chvíľku dlhšie. Chce s vami jednoducho tráviť čo najviac času.

9. Chce s vami zostať v kontakte:
Ak ste sa stretli prvýkrát, a páčite sa mu, potom si určite vypýta vaše telefónne číslo, facebook alebo iný spôsob, ktorým by ste sa mohli skontaktovať. Ak už kontakty na seba máte, potom spolu komunikujete, aj keď práve nie ste spolu. Píše vám, volá, jednoducho sa o vás zaujíma.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like