Ako vzbudiť vášeň… alebo Prírodné afrodiziaká, ktoré by nemali chýbať vo vašej domácnosti

Farmaceutické firmy sa snažia vyťahať z peňaženiek ľudí kopec peňazí za zaručene funkčné preparáty na potenciu a povzbudenie sexuálnej túžby.

Ak však nechcete utrácať za pilulky, vyskúšajte silu prírodných afrodiziák. V ich účinky verili už naši predkovia.

Naši prapredkovia verili v podpornú silu všetkého, čo svojim tvarom či farbou navodzovalo milostné predstavy. Tiež sladké, energetické potraviny boli považované za podmienku dobrého libida. Vzrušenie dokázali vyvolať aj vzácne a teda nedostupné plodiny. Naopak ťažké a mastné jedlá dokázali akékoľvek erotické myšlienky »zamúrovať«. Tak je to v podstate aj dnes.

Aké prírodné stimulanty pôsobia?

Na to, že sa po použití prírodného afrodiziaka u muža dostaví dlhotrvajúca erekcie a u ženy silná sexuálna túžba, sa nedá spoliehať. Účinok látok je v stimulácii serotonínu – hormónu dobrej nálady – a v pôsobení na centrálnu nervovú sústavu.

Afrodiziaká zo sveta i zo záhradky

Celosvetovo najobľúbenejšími sú ale stále španielske mušky. Jedná sa o chrobáčika s neromantickým menom pľuzgiernik lekársky. Na slovenskom internete si ich môžete objednať vo forme krému alebo kvapiek. Pozor – ak ich užijete viac, hrozí smrteľná otrava!

● Prekrvenie pohlavných orgánov podstatne zvyšuje špargľa, kapary a cesnak. S nimi však opatrne. Kvôli aróme by vás pri väčšom množstve mohlachuť na sex rýchlo opustiť.

● Mužnú silu dodá nielen notoricky známy zeler. Rovnako poslúži aj horčica, paprika, zázvor, klinčeky alebo sezamové semienko. Prekvapivé účinky majú aj kvasnice.

● Moc povzbudiť milostnú aktivitu majú aj niektoré druhy korenia. Bazalka, vanilka, aníz, koriander alebo ligurček. Obsahujú totiž éterické oleje, ktoré vás tak trochu omámia a zároveň povzbudia zmyslové vnímanie.

● Alkohol môže sexuálnu túžbu zabiť, avšak v malých dávkach pôsobí napríklad šampanské presne opačne. »Bublinky« majú euforizujúce účinky a obsiahnutý etylalkohol odbúrava úzkosť a povzbudzuje chuť na sex.

● Ginkgo biloba (strom ginko dvojlaločné). U neho je preukázané, že je jedným z najúčinnejších afrodiziák pre väčšiu výkonnosť mužov. Zároveň ale podporuje aj funkcie mozgu!

● Ženšen je jednou z najžiadanejších bylín. V Číne je považovaný za všeliek, ktorý má blahodarný vplyv na celý ľudský organizmus, teda aj na potenciu.

● Jahody – vitamíny nabité „plody Venušine“ – dajú našim milostným šťavám lepšiu chuť. Pornoherečky často žiadajú svojich hereckých partnerov, aby si večer pred natáčaním orálneho sexu dali jahody.

● Zázvor je tiež veľmi známe afrodiziakum. Pripravíte si ho tak, že nastrúhate 150 g čerstvého zázvoru a necháte ho 14 dní lúhovať v 0,5 l vodky. Dôležité je, aby sa proces lúhovania odohrával v tme. Pred očakávaným aktom nakvapkajte tinktúru do vody či nejakého nápoja (cca 40 kvapiek).

● Efekt ohnivo pálivých chilli papričiek potvrdia ich milovníci, ktorí ich vyhľadávajú nielen kvôli chuti, ale aj pre pocit zvýšenia energie po konzumácii riadne okoreneného pokrmu. Zlepšujú prekrvenie a tým zvyšujú citlivosť pohlavných orgánov. Sú tak prírodným podporným prostriedkom pre zlepšenie potencie a zvýšenie libida.

Najhlúpejšia povera

Penis tigra je u bohatých ázijských vrstiev vnímaný ako zdroj túžby. Je to samozrejme hlúposť, však ide o slušný kšeft. Za tigrí penis sa platí niekoľko stoviek eur.

You Might Also Like