Ako vyzerať štýlovo aj po 40-tke? Recept na mladosť od módnej stajlistky, aby ste sa cítili perfektne

Niekedy sa stane, že sa žena po 40-tke pozrie do skrine, vyberie z nej obľúbené šaty a pomyslí si: „Je to ešte na mňa?“. O tom, ako sa žena oblieka po 40-tke rozhoduje aj psychologické prispôsobenie sa veku.

 

Bohužiaľ, existujú extrémy, kde si niektoré myslia, že mladosť je už za nimi a začnú siahať po neutrálnych tónoch oblečenia. Iné si zas myslia, že mladosť s nimi bude naveky a preto si na seba dajú nevhodné kúsky (krátke sukne, topánky s vysokými opätkami…).

Móda pre ženy po 40-tke

Žena po 40-tke má množstvo životných skúseností, sebavedomie a vnútorný pokoj. Na to, aby sa obliekala štýlovo, si potrebuje zvoliť to správne oblečenie zo svojho šatníka.

Podľa štylistov dokáže dobre oblečenie, dokonalý make-up a svieži strih vlasov omladiť ženu omnoho lepšie, ako najkomplikovanejšie plastické operácie.

Pripravili sme pre vás 15 zaujímavých riešení, ako na to. Lepšie ako za mlada!

 1. Dokonalý príklad pouličnej dámy v štýlovom oversize kabáte sivej farby. Čo vy na to?

 1. Názor, že tenisky sú len pre mladé dievčatá, je nezmysel. Žena v zrelom veku môže dokonale kombinovať pohodlné botasky s nohavicami a košeľou voľnejšieho strihu. Na vrch sa hodí obyčajný elegantný sveter.

Vhodne zvolené doplnky pridajú žene potrebný akcent.

 1. Zahnuté nohavice doplnené farebnými balerínkami, košeľa a sako vytvára vynikajúci imidž na prechádzku po meste, pracovný obed alebo posedenie s priateľmi. Atraktívna kaberlka bude už len čerešničkou na torte.

 1. Dlhá košeľa, pestrý kabátik a šatka bude vyzerať skvele na akejkoľvek žene bez ohľadu na vek. Nebojte sa byť elegantná a harmonická.

 1. Dokonalé!

 1. Ak chcete v chladnejšom období nechať zvýrazniť farby, zvoľte si svetlé nohavice voľnejšieho strihu, doplňte ich pohodlnými topánkami na stabilnom podpätku a nezabudnite na teplú bundu.

 1. Pri pohľade na túto elegantnú dámu by ste sa ju ani neodvážili osloviť „babička“.

 1. Čierna – univerzálna farba, ktorá by sa však nemala stať dominantou vášho šatníka.

Vzdajte sa blúzok, tričiek, tielok – čierna zvýrazňuje nedostatky na našej pokožke. Samozrejme, nemusíte sa jej             zbaviť úplne, len sa uistite, že vám zbytočne nebude pridávať na veku.

Tí, ktorí milujú tmavé oblečenie, by si mali vyberať svetlejšie doplnky (tašky, topánky).

 1. Jednoduché riešenie, však?

 1. Ako sa vám páči tento štýl obliekania?

 1. Pri výbere oblečenia je taktiež dôležité zvážiť si typ postavy. Dobrým príkladom je zrelá žena v ceruzkovej sukni.

 1. Outfit vhodný nielen do práce v kancelárii, ale aj na stretnutie s priateľmi v kaviarni.

 1. Pokojne si kúpte lacnejšie aj drahšie kúsky a potom ich skombinujte. Nakoniec si uvedomíte, že sa vôbec nemusíte obávať staršieho veku. Buďte šťastná, užívajte si každý deň a nebojte sa!

 1. Pohodlné džínsy sú ideálne pre každého, kto vie, ako ich nosiť. Rifle, sako, jednoduchá bundička a topánky. V tomto prípade ani nebude vadiť, ak nebudú na vysokom opätku!

 1. Jedinečný zmysel pre štýl. Kto povedal, že šatník 50-ročnej ženy nemôže hýriť farebnosťou?

Mali by ste sa však vyhýbať viacfarebným odevom a veselým kvetinovým vzorom. Pokojnejšie farby vám umožnia vyzerať štýlovo. Vzdajte sa legín a noste ich len do telocvične. Dokonca aj tuniky je lepšie nosiť s nohavicami alebo sukňami ceruzkovitého tvaru.

Inšpirujte sa!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like