Ako vyhladovať rakovinu? Odstráňte túto látku z vašej stravy! Je to jednoduché!

Neustále sa zvyšujúci výskyt rakoviny je priamo alarmujúci. Preto by sme sa mali snažiť urobiť čokoľvek pre to, aby sme znížili riziko tejto smrteľnej choroby. Okrem psychologických faktorov a znečisteného životného prostredia, ďalším významným faktorom prispievajúcim k nárastu jej výskytu je jedlo, ktoré konzumujeme.

Teda presnejšie povedané, ide o nesprávne druhy potravín, ktoré pre rakovinu predstavujú doslova palivo poháňajúce jej šírenie a rast.

Prevratný objav na začiatku 20. storočia

Existuje však jedna vec, ktorú ak eliminujete z vašej stravy, dramaticky tým znížite riziko vzniku rakoviny. A nie je to žiadna novinka!

O tejto veci sa vie už od 20-tych rokov minulého storočia, kedy nemecký laureát Nobelovej ceny, lekár a predný biochemik Dr. Otto Warburg urobil jeden prevratný objav.

Zistil, že obyčajný cukor doslova, ako palivo v motore poháňa rast rakoviny.

Je preto veľmi smutné, keď ešte ani dnes, takmer 100 rokov od uvedeného objavu, súčasní onkológovia nevarujú svojich pacientov pred nebezpečenstvom cukru a spracovaných potravín.

Trhá nám srdce, keď vidíme, ako na onkologických oddeleniach neraz pacientom servírujú veci ako sú biele pečivo (tvorené prevažne sacharidmi), mlieko (tiež podporuje rast rakoviny) či dokonca priamo cukrovinky alebo dezerty plné cukru.

Dr. Otto Wartburg bol presvedčený, že hoci to nie je úplne ľahké, ale každý onkologický pacient by sám dokázal vyhladovať rakovinu na smrť.

Čo zistil Dr. Otto Wartburg o cukre a rakovine

Podľa neho je rast zhubných rakovinových buniek spôsobovaný spaľovaním glukózy prostredníctvom jej rozkladu bez použitia kyslíka (glukóza sa za normálnych okolností spracováva za prítomnosti kyslíka).

Tento anaeróbny rozklad glukózy je výsledkom recyklačnej glykolýzy (metabolického procesu) a alkoholovej dehydrogenázy pomocou génu Adha.

Ide teda o presný opak toho, ako pracujú zdravé bunky, ktoré vyrábajú energiu z glukózy za pomoci kyslíka v bunkových mitochondriách.

Na základe toho Dr. Wartburg dospel k záveru, že rakovina je v podstate mitochondriálnej dysfunkcie, pri ktorej telo namiesto normálneho využívania kyslíka, energiu tvoria fermentáciou cukrov.

Preto sa domnieval, že ak pacient zo stravy odstráni cukor, rakovina sa v tele nevyvinie. A v prípade, že už sa vyvinula, tak ju týmto spôsobom dokážete vyhladovať na smrť.

Aké potraviny odstrániť zo stravy, aby ste vyhladol rakovinu

O vyradenie cukru zo stravy sa však lepšie hovorí, než prakticky realizuje.

Dokážete sa totiž vyhnúť potravinám, o ktorých je zrejmé, že obsahujú rafinovaný cukor – ako sú sladkosti, koláče, sušienky a podobne.

Avšak mnohé potraviny obsahujúce cukor jeho prítomnosť na obale buď vôbec nepriznajú, alebo ho skryjú pod inými názvami ako sú kukuričný či glukózo-fruktózový sirup.

Najlepším pravidlom je preto vyhýbať sa spracovaným potravinám a polotovarom, do ktorých sa cukor najčastejšie pridáva. Namiesto nich uprednostnite nespracované potraviny.

To znamená nasledovné:

čerstvú zeleninu a nie konzervovanú

čerstvé nespracované mäso a nie mäsové výrobky (salámy, klobásy a podobne)

žiadne sušienky, sušienky, čokolády a iné sladkosti

ovocie len obmedzene a len také, ktoré neobsahuje veľký podiel cukru

žiadne mlieko a mliečne výrobky (okrem prírodných bielych jogurtov, alebo tvarohu pri Budwigovej protinádorovej diéte)

pečivo len veľmi obmedzene, aj to len celozrnné s nízkym glykemickým indexom

žiadny alkohol (často obsahuje cukor a celkovo zaťažuje telo)

Tiež je lepšie sa aspoň dočasne prestať stravovať v reštauráciách, kde si nie ste istí z akých surovín vám pripravili vaše jedlo a namiesto toho si varte sami doma.

Nemôžeme zabúdať ani na také veci, ako je šalátový dresing z obchodu, ktorý obsahuje veľké množstvo cukru. Pripravte si radšej doma vlastné z olivového oleja a citrónovej šťavy.

Pri rakovine sa tiež odporúča obmedziť konzumáciu mäsa, pretože na jeho trávenie sa spotrebuje príliš veľké množstvo proteolytických enzýmov z pankreasu, ktoré sú nevyhnutné pre boj s rakovinou.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like