Ako vyčistiť váš domov od negatívnej energie? Skúste tento návod!

V byte či dome môžu byť miesta, ktoré majú negatívnu energiu. Pokiaľ sa rozhodnete s nimi zatočiť, potom siahnite najprv po prírodných prostriedkoch. Preventívne sa potom môžete brániť aj rôznymi pomôckami.

Už samotná téma negatívnej energie vám môže naháňať strach. Ale nebojte sa, nebudeme vám radiť, ako vymyť diabla ani vyvolávať duchov zomrelých. Vezmeme to z tej praktickej stránky denného života.

Možno to poznáte: na niektorom mieste v byte či dome sa cítite „nejako nesvoji“. Zle spíte? Môže pomôcť presunutie postele. Niektoré rohy v priestore sú opotrebovanejšie ako iné? Niekedy aj bezprostredne po vyvetraní cítite, že v izbe je „ťažký vzduch“, ktorý by sa dal krájať. To, že sa niekde zdržuje negatívna energia, spoznáte aj podľa väčšieho množstva pavučín. Tiež tieto miesta bývajú temnejšie a často tu dochádza k poruchám či nehodám.

Balansovanie energie

Radou, možno až banálnou, je prosté upratovanie. Len si spomeňte, ako príjemne sa prichádza z dovolenky do bytu ako klietky. Kôš nevyžehlenej bielizne v rohu, rovnako ako horda špinavého riadu na linke priestoru pozitívny dojem nepridajú. Feng-šuej tiež kladie dôraz na staré nepotrebné veci, ktoré len pohlcujú energiu, ako sú napríklad stohy časopisov, ale aj neumyté riady.

Soľ nie je len do jedla

Nemusíme chodiť až do ďalekej Ázie. Veď naši predkovia tiež odnepamäti vnímali rôzne nepríjemné vplyvy prostredia a hľadali na ne riešenia. V našich končinách je najčastejšie využívaným prostriedkom soľ. Vezmite hrnček soli (najlepšie morskej), rovnomerne ho rozsypte po podlahe celej miestnosti a zhruba za hodinu priestor povysávajte alebo pozametajte. Jedna dôležitá vec: všetka použitá soľ by mala ihneď po procedúre opustiť dom či byt.

Ďalším variantom na vyčistenie energie je rozmiestnenie plastových jednorázových misiek naplnených soľou do všetkých rohov „postihnutej“ izby. Zhruba po mesiaci, alebo až sa vám bude zdať, že je v miestnosti atmosféra lepšia, misky aj s obsahom vyhoďte.

Soľ sa v radách našich babičiek vyskytuje hojne. Odporúčali tiež obsypať celý dom dookola, aby bol chránený pred vonkajšími vplyvmi. Z rovnakého dôvodu sa tiež soľ sypala na prah domu.

Vôňa dokáže divy!

Samostatnou kapitolou je vykurovanie. Divíte sa, čo sú to za šamanské techniky? Ale tento zvyk nepatrí len starým Indiánom! V čase morových alebo cholerových nákaz sa domy hojne vykurovali borievkou. Spomeňte na vianočné vôňu Františka alebo štipľavé kadidlo v kostoloch.

Práve to patrí medzi najúčinnejšie čističe atmosféry ako na duchovnej, tak aj na fyzickej úrovni. Kadidlo, nazývané tiež olibanum, má silné dezinfekčné účinky, vytvára pocit priezračnosti, čistoty a pokoja. Ide o silný stimulant ľudského ducha, znižuje stres, uvoľňuje napätie.

Vráťme sa ešte k tým babským radám: najlepším domáckym vykurovadlom vždy bola biela šalvia. Zo suchých vetvičiek sa uplietol pevný snopok a ten sa nechal tlieť. Obchádzali sa s ním chlievy so zvieratami, ale hlavne obytné domy. V dnešnej dobe postačí aromalampa alebo vonná tyčinka práve so zmesou bylín s obsahom šalvie. Podobne očistnú funkciu potom má aj levanduľový alebo pomarančový olej.

Energiu v priestore môžete očisťovať aj pomocou zvukov. Najviac fungujú najrôznejšie zvony a zvonkohry. Zaujímavým riešením je tiež zaobstarať si surový neopracovaný krištáľ, čierny turmalín alebo ametyst a umiestniť kameň v priestore. Mal by eliminovať škodlivé vplyvy elektrospotrebičov.

Tak, čo chystáte sa zatočiť s negatívnou energiou?

You Might Also Like