Ako spoznať RAKOVINU krčka MATERNICE ešte v jej ranných štádiach? 6 príznakov tejto nebezpečnej choroby

O rakovine krčka maternice, rovnako ako aj o inej forme rakoviny je ťažké hovoriť, no je to nevyhnutné. Ide o druhú najčastejšiu formu rakoviny u žien. Je to choroba, ktorá zmení osud každému.

Našťastie sa medicía posunula vpred a objavili sa nové spôsoby diagnostiky ako kolonoskopia či cytologické vyšetrenie. Preto je možné diagnostikovať toto ochorenie ešte v jeho rannom štádiu.

Rakovina krčka maternice sa nikdy neobjaví z ničoho nič. Predchádzajú jej zmeny v epiteli krčka, sprevádzané určitými symptómami.

1. Abnormálne vaginálne krvácanie

Krvácanie uprostred menštruačného cyklu , po pohlavnom styku a po menopauze je dôvodom, kedy by ste mali navštíviť svojho gynekológa. Je to jasný dôkaz, že s vaším telom niečo nie je v poriadku.

2. Neobvyklý výtok

Počiatočným štádium rakoviny môže byť biely výtok s prímesou krvi rovnako ako aj nadmerný výtok. Zapáchajúci tekutý výtok je charakteristický v neskorších štádiach choroby pri rozpade nádoru.

признаки рака шейки матки

3. Bolesť v podbrušku

Trvalá bolesť v pánvovej oblasti môže byť sprevádzaná mnohými chorobami, takže tento príznak by ste určite nemali ignorovať a radšej navštívte lekára.

4. Ťažkosti s močením

Rast nádoru vedie k stlačeniu močovodu a ku problémom s močením. Keďže choroba postihuje aj močový mechúr, príznakom je aj časté močenie.

5. Opuch a bolesti v nohách

Stláčanie lymfatických ciev spôsobuje hromadenie tekutiny v nohách. Šírenie rakoviny v panvovových lymfatických uzlinách môže spôsobovať bolesť v bedrách alebo v krížovej oblasti chrbtice.

6. Pokles na váhe

Cytokíny sú proteíny, ktoré sa v tele produkujú, aby bojovali proti tejto chorobe. Sú schopné aktívne odbúravať tuky, čo spôsobuje rýchly úbytok na váhe.

Je dôležité vedieť, že rakovinu krčka maternice je možné úspešne liečiť najmä v rannom štádiu. Problém nastáva vtedy, keď ženy navštevujú svojho gynekológa len zriedkavo a návštevu vždy odkladajú. Práve preto by ste mali absolvovať každoročné prehliadky a vyhli sa tak nepríjemnému prekvapeniu.

лечение рака шейки матки

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like