Ako sa zbaviť bielych škvŕn z dezodorantu. Prezradíme vám toho ale ešte viac.

Pretty female gently touching and looking her clean armpit.File contains Gradients Transparency Blending Tooll(expanded).

Nič nás viac neodpudzuje, ako nepríjemný zápach potu na oblečení. Každý z nás vie, čo je to deodorant, ale nie každý vie, ako ho správne používať.

Nikoho z nás nepotešia biele škvrny na oblečení. Najprv sa ich musíme zbaviť, až potom môžeme ísť medzi ľudí. V tomto prípade pomôže aj obyčajné domáce mydlo. Najskôr očistite biele miesta a potom oblečenie dajte do práčky.

Biele škvrny z dezodorantu:


1. Na hodinu namočte oblečenie do roztoku vody a rozpustenej soli. Potom ho opláchnite čistou vodou.

2. Ošetrite škvrnu slabým roztokom kyseliny octovej, či citrónovej šťavy. Nechajte ju zapôsobiť a potom ju rozotrite.

3. Glycerín tiež pomáha. Naneste ho na znečistené miesto a po niekoľkých minútach očistite navlhčenou acetónovou utierkou.

Ako správne používať dezodorant


1. Neaplikujte ho na vlhkú pokožku, bezprostredne po sprchovaní. Vlhkosť vymaže ochrannú vrstvu dezodorantu a nasunie ju do pórov.

2. Nepoužívajte dezodorant ihneď po holení. To je priama cesta k podráždeniu a vysušovaniu pokožky.

3. Nezamieňajte dezodorant s antiperspirantom. Úlohou dezodorantu je maskovať nepríjemný zápach a antiperspirant – zabrániť jeho výskytu. Ak používate dezodorant a problém nezmizne, je načase kúpiť si antiperspirant.

 

4. Prečítajte si zloženie. Lacné deodoranty môžu obsahovať hliník, ktorý okamžite blokuje potné žľazy. Z dlhodobého hľadiska negatívne ovplyvňuje zdravie.

 

 

 

5. Nepoužívajte dezodorant namiesto sprchy. Tým, že pokryjete vrstvu potu dezodorantom, vyriešite problém na pár hodín, no potom sa začnete ešte viac potiť.

6. Neverte všetkému, čo je napísané na štítku. Aj keď výrobca napísal vetu „48 hodín ochrany“, neznamená to, že deodorant skutočne pomôže 48 hodín.

7. Použite dezodorant pred spaním. Počas spánku sú potné žľazy najmenej aktívne, takže bude mať čas úplne absorbovať a aktivovať ochrannú bariéru počas celého nasledujúceho dňa.

Deodorant s guľovým typom je zvyčajne účinnejší ako sprej a menej často zanecháva stopy na oblečení.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like