Ako sa rýchlo zbaviť tuku na chrbte a bokoch! Toto jednoduché cvičenie Vám zaručene pomôže!

Prebytočný tuk sa často ukladá predovšetkým na boky, brucho, stehná. U obéznych ľudí je prítomný aj na chrbte, kde sa zvyčajne objavuje okolo ramienok podprsenky. Často si ich nevšimnete, kým si neoblečiete tesné šaty a neotočíte sa chrbtom k zrkadlu.

Akonáhle ich postrehnete, začnete sa snažiť tieto nenávidené záhyby odstrániť. Niektorí to ani neskúšajú, pretože majú pocit, že by museli ísť do posilňovne a dvíhať ťažké váhy. Ale to nie je prípad riešenia, ktorý Vám dnes ponúkame. Dokonca aj mierne cvičenie, ako Pilates a správna výživa vám pomôže odstrániť tukové záhyby a ako bonus spevní celé Vaše telo.

1) Spiatočný let

Kľaknite si na kolená, natiahnite ruky pred seba a spojte dlane. Potom stiahnite ramená dozadu, ohnite ruky v lakťoch. Lakte stiahnite dozadu k sebe čo najviac môžete. Potom znova spojte dlane vpredu. Prevádzajte cvičenie po dobu najmenej jednej minúty, ak máte silu, potom prejdite na ďalší cvik.

2) Ruky do vreciek v plániku

Začnite v pozícii dosky. Celé telo udržujte v rovine a zatnite brucho. Zdvihnite jednu ruku zo zeme a dotknite sa stehna, ako by ste sa snažili dať si ruku do vrecka. Prevádzajte 30 sekúnd na každú stranu.

3) Bočné priťahovania

Postavte sa na ľavé koleno, pravú nohu vytiahnite, opora je na ľavej ruke. Natiahnite pravú ruku cez hlavu. Potom ju ohnite v lakti a pritiahnite k ohnutej pravej nohe v oblasti boku .. Opakujte pre druhú stranu. Cvičte každú stranu jednu minútu!

4) Posilňovanie chrbtových svalov

Ľahnite si na brucho, natiahnite ruky a nohy. Hlava leží medzi rukami. Potom pomaly zdvihnite telo z podlahy, pomáhajte si rukami. Ohnite ruky v lakťoch a stiahnite ich dozadu ak sebe. Chvíľu vydržte a potom sa pomaly vráťte dole k podlahe, ruky natiahnite vpred. Prevádzajte po dobu jednej minúty.

 

Pre krásnu postavu nestačí cvičiť len nohy, zadok a brucho. Nezabudnite zaradiť tieto veľmi efektívne cviky do svojho tréningu a tiež dbajte na zdravú stravu. Zdieľajte so svojimi priateľmi na Facebooku, nech sa aj oni môžu pripraviť na leto!

You Might Also Like