Ako sa Nastenka zmenila po rokoch? Dnes je jej už 70 rokov

Snáď nie je nikto, kto by nepoznal legendárnu a nezabudnuteľnú rozprávku Mrazík o krásnej, pracovitej Nastenke a namyslenej Ivanke. Mrazík jednoducho už roky patrí k Vianociam.

Hlavnú pedstaviteľku Nastenky hrala Natalja Jevgenieva, narodená 10. júla 1948 a v čase vzniku rozprávky v roku 1964 jej bolo len 16 rokov. Mamička inžinierka a otec vojak z povolania viedli svoju dcéru k láske k hudbe, baletu a tiež ku krasokorčuľovaniu. Už ako malá vykazovala všestranné nadanie a začala študovať choreografickú a baletnú školu pri Veľkom divadle.

Prvýkrát hrala v reklame, keď mala šesť rokov, potom ešte vo vzdelávacom programe o francúzštine a v roku 1963 naštudovala pre jeden krasokorčuliarsky festival pôsobivú etudu na tému Umierajúci labuť, v ktorej zaujala nielen odbornú verejnosť ale aj známeho režiséra Alexandra Rou, ktorý jej okamžite ponúkol rolu v pripravovanej rozprávke Mrázik. A tak sa o rok neskôr stala Natália nezabudnuteľnou Nástenkou.

Po ukončení štúdia nastúpila do baletného súboru a rýchlo sa prepracovala na miesto prednej sólistky a okrem iného si zatancovala tiež svoju vysnívanú rolu v balete Labutie jazero. Herectvu sa venovala aj naďalej, hlavne v divadle, filmové úlohy prijímala len veľmi málo.

 

Jej hlavnou pracovnou náplňou a láskou bol balet. Ako primabalerína Veľkého divadla v Moskve precestovala celý svet a tancovala hlavné úlohy v Luskáčikovi, Šípkovej Ruženke a mnohých ďalších baletných dieloch.

V súkromnom živote si ale moc šťastia neužila, najprv prišiel rozvod rodičov, ktorý niesla veľmi ťažko, dokonca trpela aj anorexiou.

Neskôr, po krátkom romániku so slávnym a veľmi žiarlivým hereckým kolegom, sa vydala za hudobného skladateľa Viktora Lebedeva, s ktorým má syna Alexeja.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like