Ako sa nadobro zbaviť kŕčových žíl? Ukážeme vám cestu, ktorou to zvládnete z pohodlia domova!

Tie, ktoré už trápia kŕčové žily, môžu potvrdiť, že je to naozaj nepríjemné ochorenie. Nielenže estetický nevyzerajú vôbec dobre, navyše so sebou prinášajú mnoho zdravotných problémov.

Najčastejšie sa kŕčové žily objavujú v oblasti členkov a lýtok, môžu sa však vyskytovať aj na iných, no menej častých oblastiach tela. Vyskytujú sa u mužov aj u žien, najmä pre ženy je to naozaj nepríjemná kozmetická vada, ktorú sa snažia zakryť najrôznejšími spôsobmi. Hlavne potom v lete si ich prítomnosť uvedomujú oveľa častejšie ako v zime.

 

 

Príčiny vzniku kŕčových žíl:

obezita
nedostatok cvičenia či fyzickej aktivity
zranenie
upchaté cievy
sedavé zamestnanie
tehotenstva
užívanie hormonálnych liekov (napr. antikoncepcia)

 

 

A hlavným dôvodom vzniku kŕčových žíl je až z 80% genetika, s ktorou sa bohužiaľ nedá nič robiť. Ak nimi trpia obaja rodičia, je pravdepodobné, že sa objaví u ich potomka až z 90%. Kŕčové žily sa začnú objavovať, keď chlopne, ktoré sú súčasťou žíl, prestanú fungovať správne. To znamená, že prúdiaca krv sa nevracia späť do srdca, ale zostáva v cievach. Tie potom následne opúchajú, čo spôsobuje bolesť.

Mali by ste mať na pamäti, že nie je dobré kŕčové žily akokoľvek podceňovať, pretože vo vnútri ciev sa môžu začať tvoriť krvné zrazeniny, ktoré by mohli viesť k oveľa horším ochorením, ako je infarkt, mozgová mŕtvica, trombóza a mnoho iných.

 

 

My vám však dnes ukážeme recept na domácu masť, ktorá by výskyt kŕčových žíl mala znížiť. Recept obsahuje jednu veľmi známu rastlinu a tou je arnika.

Arnika vie zlepšiť krvný obeh, tiež pomôže proti nepríjemným opuchom a dokonca zlepší a posilní steny žíl. Napomáha tiež pri odstraňovaní toxínov z tela von.

 

Čo budete na mastičku potrebovať:

2 lyžice včelieho vosku
2 lyžice bambuckého masla
1 lyžicu mandľového oleja
2 lyžice oleja z arniky
1 kapsulu vitamínu E

 

 

 

Postup:

Najprv nechajte včelí vosk rozpustiť vo vodnom kúpeli, potom pridajte bambucké maslo a tiež mandľový olej. Následne stiahnite teplotu vo vodnom kúpeli a celú dobu všetky ingrediencie miešajte, kým sa dôkladne nesmie spájať. Akonáhle sú všetky ingrediencie premiešané, dajte preč z ohňa a rýchlo prilejte olej z arniky a tiež kapsulu vitamínu E. Potom zase premiešajte a nechajte vychladnúť. Vychladnutú masť vložte do uzatvárateľnej nádoby.

 

Aplikácia:

Touto domácou mastou si potierajte postihnuté miesta každý večer pred spaním. Pozor! Mastičku nikdy Nevtierajte do otvorených rán.

Ak neviete, kde všetky tieto ingrediencie kúpiť, iste budú k dostaniu v obchode so zdravou výživou alebo v ktorejkoľvek lekárni.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like