Ako sa jednoducho zbavíte zubného kameňa? Poznáme starý babský recept

Zubný kameň je hnedo-žltý vápenatý materiál, ktorý máme na povrchu zubov. Hromadenie zubného kameňa smeruje k zápalu ďasien. Ak si zuby neumývame správne, usadíme si na nich povlak. To je vrstva, ktorá je takmer neviditeľná a obsahuje škodlivé baktérie. Zlikvidujeme ho iba správnym čistením chrupu so zubnou kefkou.

 

Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je čistiť si zuby po každom jedle, ale to je niekedy takmer nemožné! Väčšina z nás ide k zubnému lekárovi s cieľom vyriešiť si tento problém. Mnoho ľudí si však nemôže dovoliť starostlivosť o chrup z dôvodu vysokej ceny.

Našťastie existuje mnoho domácich receptov, ktoré sú pripravené z prírodných zložiek, ktoré môžu byť použité pre našu starostlivosť. Je to však iba preventívne opatrenie a neodstráni vám to hneď tak, ako váš zubár.

 

Tu je spôsob, ktorý vám pomôže udržať si svoj krásny úsmev.

Zloženie:

40 g škrupiny z vlašského orecha

1 šálku vody

Príprava:

Dajte škrupiny do hrnca s vodou a uvaríte ju po dobu 20 minút.

Po vychladnutí zmesi namočte zubnú kefku v tejto tekutine. Čistite si ich potom po dobu 5 minút. Ošetrenie opakujte 3krát denne a približne 7-14 dní aby vám povlak zmizol.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like