Ako sa držíte s partnerom za ruku? Môže to odhaliť veľa o vašom vzťahu

Držanie sa za ruky s osobou, ktorú milujete, je úplne prirodzené. Okrem bozkov ide o jeden z najbežnejších prejavov zamilovanosti. Niet preto divu, že sa tento jav rozhodli vedci preskúmať. Ich výsledky sú zaujimavé!

Mierne prepletenie prstov: rešpekt

Tento spôsob držania rúk ukazuje, že váš vzťah je citovo stabilný a že plne dôverujete svojmu partnerovi. Ukazujete iným ľuďom, že ste vo vzťahu a stále máte dostatok osobného priestoru – rešpektujete pocity a individualitu každého iného.

Palec v dlani: zodpovednosť

Je to celkom populárny spôsob, ako sa držať za ruky, ktoré ukazujú, kto dominuje vzťahu. Ten, ktorého dlaň smeruje nadol, je vodca. Keď muži chcú chrániť alebo upokojiť svojho partnera, držia ruky takto.

Prepletené prsty: starostlivosť

Ste skôr spojený s hlbšími pocitmi než s fyzickou príťažlivosťou. Snažíte sa byť úprimní navzájom bez toho, aby ste skryli svoje slabosti a nedostatky. Váš vzťah je založený na dôvere a starostlivosti.

Držanie za jeden prst: flirtujúci

Váš vzťah je vo fáze flirtovania. Práve sa o sebe dozvedáte nové veci a nie ste pripravení na akúkoľvek zodpovednosť. Keď je vzťah vo veľmi začiatočnej fáze, takto sa ľudia držia za ruky.

Náhodné dotyky: skryté sympatie

Keď chodíte spolu a vaše ruky sa mierne dotýkajú, ale vlastne sa nedržíte celými rukami, znamená to, že jeden z vás posiela neverbálne signály sympatie. Ale väčšinu času tento vzťah nie je nič iné ako priateľstvo.

Držanie prstov: dôvera

Ten, ktorý drží prsty, ukazuje svoj rešpekt a vernosť a je ochotný chrániť. Ten, ktorého ruku drží, ukazuje dôveru. Keď majú 2 ľudia zdravý a stabilný vzťah, držia sa tak rukami.

Držanie zápästia: príťažlivosť

Tento spôsob držania rúk je dosť agresívny a ukazuje, že ste navzájom fyzicky priťahovaní a že sa naozaj potrebujete navzájom. Ale toto gesto môže tiež ukazovať, že človek je tvrdý a sebecký.

Držanie pásu: vášeň

Váš vzťah je naozaj blízky. Ide o kompromis medzi prechádzkou a túlením. Ak toto gesto ukazuje iba jeden z partnerov, znamená to, že jeden z partnerov je vlastnícky.

Držanie ruky oficiálne: pocit bezpečia

Týmto spôsobom dievča ukazuje, že potrebuje podporu a pomoc. Toto je klasické gesto ukazujúce, že vzťah je stabilný. Ale toto gesto neznamená, že ľudia sú zamilovaní.

Ako sa držíte za ruky s partnerom?

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: https://brightside.me/inspiration-relationships/how-do-you-hold-hands-with-your-partner-it-can-reveal-a-lot-about-your-relationship-626010/

You Might Also Like