Ako odstrániť kožné výrastky bez nutnosti návštevy lekára? Tu je 7 jednoduchých spôsobov ako na to

Kožné výrastky sú výsledkom akumulácie kožných ciev, vlásočníc a kolagénu na hrubších častiach pokožky.

Ide o malé čerstvé výrastky s deformovaným tvarom. Najčastejšie sa vyskytujú pod pažami, na rukách, krku, očných viečkach a na spodnej časti prsníkov. Postihujú rovnako ako ženy, tak aj mužov.

Obvyklý postup pre odstránenie kožných výrastkov je, že ľudia s nimi idú ku kožnému lekárovi. Ten ich následne odstráni pomocou laseru, dusíka alebo nejakou inou invazívnou metódou.

Existujú však aj prírodné spôsoby, pomocou ktorých si tieto kožné výrastky dokážete odstrániť aj sami doma. Dnes vám prezradíme 7 jednoduchých spôsobov, ako to urobiť.

1) Olej z čajovníka (tea tree oil)

Vezmite vatový bavlnený tampón na odličovanie, namočte ho do vody a potom na neho ešte kvapnite 2 až 3 kvapky čajovníkového oleja.

Následne ho priložte na kožný výrastok a jemne ho masírujte niekoľko minút krúživými pohybmi. Opakujte to každý deň, približne jeden týždeň.

2) Jablčný ocot

Podobne, ako v predošlom prípade, namočte vatový chumáčik do jablčného octu a priložte si ho na kožný výrastok na pár minút. Ocot môžete aplikovať aj pomocou tyčinky na čistenie uší.

Opakujte to denne po dobu 2 týždňov alebo kým výrastok neuschne a neodpadne.

3) Šťava z cibule

Prekrojte cibuľu na polovice a vložte ich do misky so soľou. Ráno z cibule vytlačte šťavu a priamo ju aplikujte na kožné výrastky.

Opakujte tento postup každý deň po dobu približne 12 dní. Na konci by kožné výrastky mali samy odpadnúť.

4) Ananásová šťava

Aplikujte čerstvú ananásovú šťavu každý deň, niekoľkokrát do dňa na kožné výrastok. Šťavu nezmývajte, ale nechajte ju pôsobiť priebežne.

Opakujte tento proces zhruba 10 dní kým výrastok úplne nezmizne.

Táto metóda je účinná aj na bradavice a materské znamienka. Ananás totiž obsahuje enzýmy, ktoré pomáhajú tieto útvary rozložiť.

5) Ricínový olej a sóda

Vyrobte si pastu zo zmesi sódy a ricínového oleja približne v pomere 1: 1.

Túto pastu aplikujte na výrastky každý deň v priebehu 2 až 4 týždňov, po uplynutí tejto doby nežiaduce kožné útvary samy odpadnú.

6) Banánová šupka

Z banánovej šupky vykrojte malý kúsok a spodnou časťou ho priložte na postihnuté miesto. Prelepte leukoplastom alebo lepiacou páskou a nechajte pôsobiť cez noc.

Procedúru opakujte každú noc, až kým výrastok sám neodpadne z pokožky.

7) Lastovičník

Zožeňte si čerstvú bylinku Lastovičníka. Zlomte list alebo stonku a žltou tekutinu, ktorá začne vytekať si kvapkajte priamo na kožné výrastky.

Opakujte to každý deň, až kým sa výrastkov nezbavíte. Lastovičník zaberá dobre aj na klasické bradavice.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like