Ako Karel Gott prežíval posledné chvíle svojho života? Moc trpel, ale nedal…

Karel Gott bol svojou optimistickou povahou preslávený. Vedel sa usmievať, aj keď mu zrovna nebolo do smiechu. Svoju pozitívnu energiu vedel odovzdávať druhým a všetci ho za to milovali. Posledné mesiace boja s leukémiou známy spevák bohužiaľ trpel, nedal na sebe ale nič poznať!

 

Leukémia je veľmi zákerná choroba, delí sa na niekoľko typov a každá z nich má trochu iný priebeh. Základné sú ale dva druhy tejto choroba, chronická a akútna. Kým chronická sa dá pomerne úspešne vyliečiť, akútna forma choroby býva smrteľná.

Pri akútnom priebehu sa totiž rakovina veľmi rýchlo šíri do celého tela a postupne rozsieva ďalšie bunky a napáda životne dôležité orgány. Často tak posledné štádium už nie je liečba, ale obyčajné tlmenie bolestí.

Gott jazdil posledné mesiace pravidelne na krvné transfúzie, lenže bolo jasné, že tento boj nebude jednoduchý. Úlohu v tom hral aj vyšší vek speváka a oslabený organizmus. Karel o tom že sa blíži koniec dobre vedel!

 

Gott vedel, že už nezvládne ďalej bojovať.

 

 

Karel Gott tušil, že choroba nad ním vyhráva, do posledného konca ale veril, že mu Boh dá ešte šancu! „Prial by som si ešte zažiť pár vystúpení, ale osud sa nedá zmeniť,“ povedal spevák iba pár týždňov cez smrťou.

Posledné dni už ale sám ukončil pravidelné návštevy nemocnice a zdržiaval sa len v rodinnom kruhu so svojou manželkou Ivanou a deťmi. Chcel zomrieť doma a toto želanie sa mu splnilo.

Uplynulé mesiace ale neboli pre Gotta prechádzka ružovým sadom. O tom, ako prežíval liečbu a samotný priebeh choroby prehovorila otvorene aj režisérka dokumentu o zlatom Slávikovi, Olga Špátová!

Chcel čo najdlhšie zostať s dcérami.

Keby pracovitosť mala mať ľudskú podobu, najskôr by vyzerala ako Karel Gott. Ten dokázal aj pred smrťou, že vôľa dotiahnuť niečo do konca je kľúč k úspechu.
„Karel bol z liečby často veľmi vyčerpaný. Videla som na ňom, že mu nie je dobre, on ale chcel dokument dotočiť za každú cenu!

Posledné zábery sú staré iba pár dní, než nás opustil. Bol to obrovský bojovník! „Tvrdí Olga Špátová, ktorá od dokumentu čaká veľký trhák a nielen ona!

Vo filme totiž bude zachytený Gott aj celá jeho rodina očami jeho samotného. Autentický zážitok a pohľad do súkromia najväčšie hviezdy českého šoubiznisu, bude veľkým lákadlom pre fanúšikov Gotta, ktorý bol ikonou svojej krajiny …

 

Karel Gott mal vo svojej manželke obrovskú oporu.

 

 

Aj napriek modlitbám miliónov fanúšikov, nakoniec si choroba vyžiadala najvyššiu cenu, život. Smutná správa vyvolala obrovskú vlnu solidarity a ľútosti, vdova Ivana Gottová ale musela odísť s dcérami mimo dosahu kamier, pretože šialenstvo, ktoré po spevákovi smrti nastalo, bolo doslova šokujúce!

Premiér Andrej Babiš dokonca zvolal mimoriadne rokovanie, kde sa jednalo o štátnom pohrebe! Štátny pohreb je slávnostný obrad, ktorým štát vyjadruje najvyššiu pocty pri úmrtí mimoriadne významné osobnosti.

V snemovni síce nakoniec návrh neprešiel, ale zhodli sa na variante pohrebu s poctami. V rovnaký deň bude tiež vyhlásený štátny smútok. Gott tak potvrdil svoju pozíciu miláčika národa. Všetci mu totiž želajú čo najviac dôstojnúé rozlúčkuy a stále sa nemôžu zmieriť s jeho odchodom. Po speváckej hviezde zostala veľká prázdna diera …

Po spevákovi najviac smútia jeho dve malé dcéry, Nelly a Charlotte.

 

 

Ivana Gottová chce s dcérami začať nový život na Floride! čítaj tu!

 

 

You Might Also Like