Aká je energia vo vašom byte? Prejde Vám mráz po celom tele z toho, ako toto funguje!

K tomu, aby ste zistili, aká je vo vašom byte energia, stačí vykonať niekoľko celkom jednoduchých pozorovaní. Ide o nenápadné maličkosti. Napríklad platí, že v dome s dobrou energiou pomaly vysychá rozliata voda, dlho nevädnú rezané kvety vo vázach, kovové predmety sú na dotyk chladné, zatiaľ čo drevené sú mierne teplé…

V “temných domoch” minca, ktorá spadla na zem, nezvoní, rýchlejšie skysne mlieko, rýchlo vychladne teplé jedlo, soľ sa vo vode rozpúšťa rýchlejšie, maslo mäkne priamo pred očami, sviečky fajčia, ich plamienok je nepokojný a často zhasína.

Dobré je preveriť energiu jednotlivých miest bytu kyvadlom. Urobiť si ho môžete s pomocou akejkoľvek malej záťaže či závažíčka: striebra, medi alebo krištáľu. Dôležité je, aby ten predmet patril výhradne vám.

Miesta preverujte s hlasným kladením otázky: “Je to dobré miesto?” Pohupovanie kyvadla dozadu-dopredu znamená “áno”, ak sa však hojdá zo strany na stranu, znamená to odpoveď “nie”. Postupne sa znečistenému miestu vzďaľujte a vymedzte jeho hranice.

Na negatívnych úsekoch môžete umiestniť akékoľvek elektrické prístroje, avšak nikdy knihy. Tie okamžite negativitu natiahnu a potom ju odovzdávajú tomu, kto ich číta.

Na miesta, na ktorých je záporná energia obzvlášť silná, môžete položiť kúsky dreva či konárov osiky, duba, brezy alebo jedličky – dokážu totiž zápornú energiu z miesta vytiahnuť. Javor, čremcha, jarabina, orech a jalovec dokonca vedia zápornú energiu premeniť v kladnú. Kúsky dreva je však potrebné pravidelne meniť.

Na miesta sústredenia negatívne energie je tiež vhodné stavať na noc pohár s vodou, ktorú potom ráno vylejete za prah bytu. Do vody môžete na noc dať strieborný predmet alebo vajce. Použite obyčajnú vodu z kohútika, nie vodu svätenú.

Aby bolo v dome vždy útulne, čisto, aby v ňom bol pokoj a pohodlie, naučte sa byť takí aj sami, pretože všetky vaše slová, všetky úzkosti a záporné emócie sa materializujú na stenách bytu, na nábytku, na všetkých veciach, obrazoch a dokonca i na kvetoch.

Zaveďte si v dome nejakú nádobu, napríklad väčší džbán a v duchu doň odkladajte každú zlú náladu, každý smútok a všetko, čo sa vám nepodarilo. Až budete mať pocit, že je džbán plný, vyhoďte do smetí a zaobstarajte si nádobu novú.

Nedovoľte si mať pred spaním zlosť, rozčuľovať sa alebo hnevať – zakladáte tým program noc a jednoducho si neodpočiniete. Skúste zlú náladu neutralizovať dobrou knihou, veselým filmom alebo príjemnou hudbou.

Rozhodne sa včas zbavujte nepotrebných vecí, zvlášť potom vecí s negatívnou energiou, ktoré vám napríklad zostali po zosnulých príbuzných, alebo takých, ktoré nejako súvisia s vašimi nezdarmi. Platí tiež, že ak vec nijako nepoužijete rok či viac, určite ju nepotrebujete.

Ak máte naozaj veľmi zlú náladu, snažte sa nájsť možnosť prebehnúť po moste či mostíku cez rieku, potok alebo inú tečúcu vodu. Tečúca voda má úplne špeciálne energetické schopnosti a dokáže vás odrezať od kohokoľvek, kto to s vami nemyslí dobre alebo vám závidí.

V súkromnom dome je veľmi užitočné vešať na plot staré črievice. Práve na nich padne najskôr cudzí pohľad, ony ponesú prvý energetický náraz. V mestskom byte je dobré zavesiť na stenu chodby črievice pletené z lyka.

Pamätajte si vždy, že dom alebo byt nie je len tak nejakým bydliskom, kam sa prichádzate z práce najesť a vyspať. Je to váš životný priestor, vaše územie, teritórium najväčšej uvoľnenosti a intimity. Odráža vás a vy odrážate ich. Svoj dom či byt nabíjate svojou energiou a on zasa nabíja vás.

Nie nadarmo sa hovorí: “Môj dom, môj hrad”, alebo že “V rodnom dome ti i steny pomáhajú!” Starajte sa o neho, zbavujte sa starého haraburdia, vyprázdnite každý kút a rozlúčte sa s pripomienkami minulosti. Domov je vaša útočisko, miesto odpočinku a relaxácie. Chráni vás i vašu rodinu. Ako sa v ňom budete cítiť, záleží na vás.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like