Ak uvidíte na banáne TOTO , určite ich nejedzte: V tomto prípade by to nedopadlo dobre!

Je veľa dôvodov, prečo by sme mali zaradiť do svojho jedálnička práve banány. Sú dobré a obsahujú tiež celý rad telu prospešných látok. Môže sa v nich ale skrývať číre zlo.

Možno ste to nevedeli, ale banány sú po jablkách najviac konzumovaným ovocím na svete. Dôvodov, prečo sú tak obľúbené, je hneď niekoľko – obsahujú prírodné cukry dodávajúce energiu, veľké množstvo vlákniny a telu prospešné prvky ako je draslík, horčík a železo.

Navyše sú zdrojom množstva vitamínov a tiež kyseliny listovej. Obrovskou výhodou je, že sa banány dajú jesť takmer kedykoľvek a kdekoľvek, bez použitia akéhokoľvek nástroja a nemusíte ich ani umývať – to všetko vďaka jej šupke, ktorá ich chráni pred nečistotami.

Asi si myslíte, že vybrať dobré banány je veľmi jednoduché – stačí si v supermarkete vyhľadať tie najžltšie. Je tu ale niečo, na čo si musíte dať dobrý pozor

V ovocí často nechávajú nakladené vajíčka jedovaté exotické pavúky. Pri veľkom zbere a nepríliš zodpovednej práci colníkov, sa potom tieto banány dostávajú do Európy.

Prípad bohužiaľ nie je ojedinelý. V supermarketoch sa také banány objavili už niekoľkokrát.

 

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: prask

You Might Also Like