Ak sa u vás často objavuje herpes, vyskúšajte túto báječnú metódu. Vaše telo sa vám zato poďakuje!

Zabudnite na všetky omladzujúce procedúry, pretože žiadna z nich nemá taký skvelý výsledok ako  3-dňový pôst. Za posledných 6 rokov si každý mesiac vyhradím 3 dni na pôst. Organizmus je vyčistený ako vnútorne, tak aj vonkajšie.

Ostala som prekvapená, keď som zistila, že hlad dokáže vyliečiť choroby. Ako sa ukázalo, pôst stimuluje rast kmeňových buniek, čo môže predlžiť život až o 20 rokov!

Ako posilniť imunitný systém u dospelých?

Hladovanie posilňuje obranyschopnosť.

 Štúdie preukázali, že imunitný systém sa dokáže obnoviť len za tri dni! Nemusíte chodiť odpočívať do luxusných letovísk, hľadať tých najlepších špecialistov a napchávať sa pochybnými liekmi. Reštartovať svoj imunitný systém môžete aj v pokročilejšom veku, hoci netrpíte žiadnymi chorobami.

Popredný odborník tvrdí: „Počas pôstu sa telo zbavuje poškodených a opotrebovaných častí systému. Z tohto dôvodu imunitný systém narušený, povedzme chemoterapiou, sa doslova obnoví od základov.”

Vedci na kalifornskej univerzite v štúdii ukázali, že pôst je schopný podmaniť aj oslabené telo onkologických pacientov po chemoterapii. 72 hodín po pôste sú toxické účinky u pacientov s rakovinou podstatne slabšie.

Hoci chemoterapia zachraňuje ľudské životy, spôsobuje aj výrazné vedľajšie poškodenie imunitného systému. Výsledok štúdie naznačuje, že pôst môže zmierniť nepriaznivé účinky chemických látok na imunitný systém.

Hladujte s rozumom

Samozrejme, že tento postup by sa mal praktizovať až po konzultácii s lekárom. Je dôležité premyslieť si každý krok, vyhodnotiť všetky riziká, a to najmä u ľudí s chronickými chorobami. Neodporúča sa hladovanie viac ako 3 dni, pretože už v 5. deň by sa telo začalo sebapoškodzovať.

Po pôste by sme sa mali POSTUPNE vrátiť na správne stravovanie. Nebolo by vhodné, ak by ste  po 3 dňoch bez jedla skonzumovali vyprážaný syr s hranolkami a podobne. Ak budete postupovať podľa pravidiel, môžete schudnúť. Tuk počas tohto obdobia je hlavným zdrojom energie pre telo. Metabolizmus sa zrýchľuje, tráviaci systém odpočíva a kalórie sa spaľujú rýchlejšie.

Teraz už viete, ako sa stať zdravším len za 3 dni! Vyskúšajte túto metódu na sebe a dajte o nej vedieť aj vašim známym na facebooku.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like