Ak robíte aj vy na verejných toaletách túto chybu, tak vás nepotešíme! Horšie už ani nemôžete spraviť!

Poznáte to. Ste na verejných záchodoch, či už na kúpalisku, v obchodnom centre alebo v meste a máte pocit, že sa musíte ubrániť všetkým baktériám, ktoré sa vyskytujú na záchodovej mise. A tak ju obložíte toaletným papierom, aby ste zabránili dotyku misy s vašou pokožkou.

Vedci však zistili, že práve to je ten najhorší spôsob ako sa tým baktériám vyhnúť. Povrch záchodovej misy je totiž vyrobený zo špeciálneho materiálu, ktorý je hladký, a preto sa na ňom baktérie len ťažko udržia. Taktiež majú špeciálny tvar, ktorý k tomu napomáha.

Toaletný papier, ktorý sa nachádza priamo pri toalete je zložený z niekoľkých vrstiev a je z materiálu, ktorý dokáže čokoľvek rýchlo absorbovať, a tým pádom sa na ňom ľahko udržia aj baktérie. Výskum tiež dokázal, že bežný kuchynský drez obsahuje viac baktérií ako priemerné verejné toalety.

Mnohé baktérie, ktorým sa chceme brániť sú prítomné aj v našom tele, a pravé preto je dôležitá hlavne hygiena po každom použití toalety. Riešením môže byť si na toalete trochu zacvičiť a napnúť stehenné svaly, tým že si na ňu ani len nesadnete.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like