Ak máte krvnú skupinu 0, vyhnite sa rozhodne týmto veciam. Môže vám ísť totiž o život!

Ľudia s krvnou skupinou 0 patria do veľmi vzácnej skupiny. Ako iste viete, môžu darovať krv všetkým, ktorí ju potrebujú. Ich obrovskou nevýhodou je ale to, že oni môžu prijať krv len od darcov s rovnakou skupinou, teda s 0 a tých je naozaj málo…

Nie je to však ich jediná nevýhoda. Existuje ešte veľa vecí, ktoré ich robia zvláštnymi a ktoré by určite títo ľudia mali vedieť!

Choroby

Ľudia s krvnou skupinou 0 bývajú viac náchylnejší na určité choroby. Častejšie ich trápia napríklad vredy, dysfunkcia štítnej žľazy a tiež nízka hladina hormónu štítnej žľazy a jódu. Táto nepríjemné ochorenie im spôsobujú vedľajšie účinky, ako je príbytok na váhe a zadržiavanie vody v tele.

Osobnosť

Ich osobnosť je veľmi silná a sú to rodení vodcovia. Energia z nich priam srší a sú cieľavedomí. Čo si vo svojej hlave zmyslia, to tiež splnia bez zbytočného rozptyľovania. A práve tieto vlastnosti ich robia zvláštnymi a vo svojom okolí bývajú naozaj obľúbenou a vyhľadávanou spoločnosťou.

Napadlo by vás, že sa môžu na pohovore aj opýtať akú krvnú skupinu máte? Že nie? V Japonsku je to úplne bežné, pretože tento typ krvi je v Japonsku spojený s jedinečnou osobnosťou. Ľudia so skupinou 0 sú pre nich zodpovední, organizovaní, svedomití a praktickí ľudia. Majú lepšie logické uvažovanie a dokážu sa veľmi dobre orientovať.

Ak sa však títo ľudia dostanú do stresovej situácie, sú hyperaktívni, impulzívni a tiež podráždení. Preto by si mali dávať pozor na to, čo jedia. Kombinácia nezdravej stravy a sedavej práce im môže spôsobiť cukrovku, zníženú aktivitu štítnej žľazy a práve  spomínané priberanie na váhe. Tiež sa u nich môže objaviť vysoké množstvo žalúdočnej kyseliny, ktorá priamo súvisí s vredmi.

Lekári preto odporúčajú ľuďom s krvnou skupinou 0, aby nekonzumovali alkohol a kofeín. Kofeín v ich tele zvyšuje úroveň adrenalínu, ktorý aj tak už majú od prírody veľmi vysoký. A tiež by mali cvičiť 3-4x týždenne.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like