Aj tento nápoj môže spôsobovať rakovinu prsníka

Kravské mlieko a rakovina prsníka? Všetci vieme, že miera výskytu rakoviny prsníka sa za posledné roky výrazne zvýšila. Mnohí medicínski experti sa domnievajú, že kravské mlieko jej riziko výrazne zvyšuje.

Podľa posledných štatistík je najvyššia miera výskytu rakoviny prsníka vo Fínsku, Švédsku, Veľkej Británii, Kanade a v USA. Všetky uvedené krajiny sú svetovými lídrami vo výrobe a spotrebe mlieka na obyvateľa. Medicínski experti súčasne zistili, že miera rakoviny prsníka je najnižšia v tých krajinách, ktoré majú výrazne nízku spotrebu kravského mlieka.

Čo je príčinou rizika mlieka pre vznik rakoviny?

Mlieko obsahuje niekoľko hormónov a ďalšie látky, ktoré podporujú rast rakovinových buniek. Za ďalší dôvod sa považuje časté pridávanie syntetického vitamínu D do mlieka a mliečnych výrobkov. Vedci tiež zistili, že ženy choré na rakovinu prsníka konzumovali v porovnaní so zdravými ľuďmi až dvojnásobné množstvo syntetického vitamínu D.

Ďalšie príčiny rakoviny prsníka

Okrem vyššie uvedených zistení je dobré poznať aj ďalšie príčiny, ktoré prispievajú k vzniku rakoviny prsníka.

  • zlá strava
  • málo konzumovanej zeleniny a rýb (chýbajúce omega-3 mastné kysliny)
  • nadmerný príjem cukru a cestovín
  • častá konzumácia bravčového mäsa

Je tu však ešte jeden veľmi významný faktor, o ktorom mnoho žien nemá ani tušenie. Je ním časté nosenie hlavne tesných podprseniek. Výskumy ukázali, že nosenie tesných podprseniek výrazne zvyšuje riziko rakoviny prsníka.

Ženy, ktoré pravidelne nosia podprsenku 12 a viac hodín denne majú až 20 násobné vyššie riziko rakoviny prsníka v porovnaní so ženami, ktoré podprsenku nosia len raz za čas alebo nikdy.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

 

You Might Also Like