Adoptívny otec gay zabil dieťa už dva týždne po adopcii! Babičke ho dať nechceli!

Inštruktor v posilňovni, ktorý sa hlási k homosexuálnej orientácii, zabil adoptívne dieťa len dva týždne po tom, ako si ho spolu s manželom adoptoval.

 

Aj keď táto smutná správa z novembra 2017 otriasla celou Britániou a vyšetrujú sa kvôli nej procesy adopcii, slovenským ‚transparentným‘ médiam, ktoré vraj nemajú problém prejednávať chúlostivé témy, sa táto závažná informácia vyhla.

Elsie, ktorá mala len 18 mesiacov, si predtým chcela adoptovať jej stará mama, ktorá ju veľmi ľubila. Úrady tomu ale zabránili s tým, že sa o Elsie nedokáže dosť dobre postarať. Stará mama sa na adresu vraha jej vnučky vyslovila, že si zaslúži trest smrti.

Cardiffský súd adoptívneho otca odsúdil na doživotie, čo však v Británii prakticky znamená len 15 rokov!

Matthew Scully-Hicks na súde trýznenie a vraždu popieral a to aj napriek tomu, že inak mimoriadne zlaté dieťa malo mnohopočetné zlomeniny rebier, nôh, krvácalo do mozgu a malo zlomené lebečnú kosť.

Elsie zraneniam podľahla po štyroch dnoch v nemocnici.

Susedia pred súdom vypovedali, že Hicks nazýval Elsie bláznom a satanom v dupačkách a inak jej opĺzlo a s krikom nadával.

Vyšetrovanie zistilo, že trýzneniu a konečnej vražde nazabránili ani zdravotníci a sociálni pracovníci, ktorí Elsie počas adoptívneho procesu navštívili minimálne 12 krát a 5 krát bola vyšetrená lekárom.

Podľa prokurátora a svedkov už počas adoptívneho procesu existovali jasné známky trýznenia, no napriek tomu úrady adopciu osúhlasili. Elsie bola zavraždená len dva týždne po tomto rozhodnutí.

Otázne je, prečo sociálne úrady napriek tomu všetkému adopcii nezabránili, keď v iných prípadoch, kde neexistujú ani najmenšie dôkazy zneužívania detí sú tieto rodičom nasilne odoberané, často len po nepodložených a zlomyselných anonymných oznámeniach.

 

Niektoré média a verejnosť zo systématického zlyhania vinia politickú korektnosť a obavy z toho, že by po neodsúhlasení adopcie homosexuálnemu páru mohli byť sociálne úrady označené za homofóbne. Z tohoto dôvodu sociálni pracovníci s veľkou pravdepodobnosťou mohli nad fyzickým týraním prižmurovať oči.

Je smutné, že muselo prisť o život malé dieťa a až po tom sa začal preverovať britský adoptívny systém.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

Zdroje:

http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/sian-obrien-elsie-scully-hicks-baby-shayla-murdered-cardiff-matthew-scully-hicks-a8051391.html

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/11/06/fatherconvicted-murdering-18-month-old-adopted-daughter/

https://www.theguardian.com/uk-news/2017/oct/09/man-murdered-infant-daughter-two-weeks-after-adoption-trial-told-elsie-cardiff

http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-south-east-wales-41889108

You Might Also Like